Allah'a İman Bunalımdan Kurtarıyor

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Geçtiğimiz hafta Amerika’nın Şikago eyaletindeki Rush üniversitesinde tıbbi bir merkezin yayınladığı yeni bir ilmi araştırma; Allah’a imanın psikolojik strese giren kişinin çabucak şifa bulmasını sağladığını onayladı.
Amerikan Rush üniversitesi yaptığı akademik bir araştırmada, Allah’a imanın hastaların tedavisine çok hızlı cevap verdiğini, ilaçların etkisini de yüzde 75 oranında artırdığını ve doktorların ruhsal bunalım ve endişeden şikâyet eden (paranoyak) hastaların tedavisinde dini faktörleri göz önüne almalarını tavsiye etti.
Bu araştırma, geçen yıl Kanada’daki Toronto üniversitesinin yayınladığı bir araştırmayı da destekliyor. Araştırmada şu ifadelere yer veriliyor, “Allah’a iman bu hastalıklara maruz kalanların sayısının azaltılmasına yardım ediyor.”
Yeni araştırma klinik tedavi aşamalarında yapılan muayenelerde, psikolojik stres ve ruhsal bunalıma yakalanan 136 kişiyi inceledi ve güçlü bir inançla Allah’a inanan kişilerin tedaviye cevap verme oranının (iyileşme oranı) tahrip edilmiş dine nedensizce (körü körüne) inanan insanlardan daha iyi olduğu ortaya çıktı.
 

Son düzenleme:
Üst