Su israfı ile ilgili kompozisyon

  • Konuyu başlatan Ödevci
  • Başlangıç tarihi
Ödevci

Ödevci

Kıdemli Üye
Üye
Suyla ilgili kompozisyon, su ile ilgili kısa kompozisyon örnekleri kısaca. suyun hayatımızdaki önemi ile ilgili kompozisyon suyun önemi ile ilgili yazı.

Yüce Allah (c.c)'ın insanlara verdiği en önemli nimetlerden bir tanesi de sudur. Su hem temizlik hem de içecek olarak en temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir.

Su sayesinde evlerimizi temizler, sebep ve meyvelerimizi yıkarız. Aç kalarak 1 ay yaşayabilen insan susuz çok kısa sürede yaşamaktadır. En temel yaşam kaynaklarımızdan bir tanesi sudur. Bu nedenle suyun değerini bilerek suyu tüketmeli ve israf etmemeliyiz. Malesef günümüzde su israfı gittikçe yaygınlaşmış ve insanlar kontrolsüz bir şekilde suyu harcamaktadır.

Ayrıca su kaynaklarını kontrolsüz ve israf ederek kullanan insanlık, su kaynaklarını da kirletmekle suyu kullanılmaz hale getirmektedir. Küresel ısınma ve çevre kirliliği nedeniyle su içilemez ve kullanılamaz hale gelmektedir. Fabrikalardan atıkların akarsulara bırakılması sonucun su kirliliği gittikçe artmaktadır.

Su kaynaklarını en doğru şekilde kullanarak su tasarrufunda bulunmalıyız. Her birey evinde buna dikkat etmeli ve çeşmelerden aka suyu israf etmemelidir. Eğer gerekli hassasiyeti göstermezsek, su kaynaklarının tükenmesi insanlığın sonunun geldiği anlamına gelmektedir. Dolayısı ile gelecek nesilleri; çocuklarımızı ve torunlarımızı düşünüyorsak, geleceğimize temiz su ve bol su bırakmak için suları kirletmemeli ve israf etmemeliyiz.
 

Y

yok

Ziyaretçi
\:(\:confused:
hiçte bile kötü değil harika bence sagolun
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst