Mültecilerin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
Mültecilerin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz


İHH İnsani Yardım Vakfı siz değerli gönüllülerimizin destekleriyle insani krizin yaşandığı Pakistan’da ara vermeden çalışmalarına devam ediyor. Yardım çalışmalarına sıcak yemek dağıtımı ile başlayan İHH bugüne kadar battaniye, bölgeye özel ayakkabı, t-shirt, ilaç ve kuru gıda yardımlarında bulundu ve bu malzemelerin dağıtımı halen devam ediyor.
Öte yandan Haripurda 1,600 mültecinin kaldığı bir kampın kontrolünü devlet yetkililerinden devralan İHH İnsani Yardım Vakfı bu kampta su alt yapısından sıcak yemek dağıtımına kadar gerekli alanlarda yardım sağlıyor.
İHH ayrıca Merdan şehrinde bulunan ve ülkedeki en kalabalık mülteci kampı olan Celala kampında bir sağlık kliniği ile çadır okul kurarak buradaki mültecilere hizmet vermeye başladı. Sağlık kliniğinde muayene olan


mültecilereilaç yardımında da bulunan vakfımız, 24 saat hazır bulundurduğu ambulansıyla durumu kritik olan mültecileri hastanelere ulaştırıyor.
Kampta İHH tarafından kurulacak dikiş atölyesinde mültecilerin istihdam edilmesi hedefleniyor. Söz konusu atölyede dikilecek elbiseler ise mültecilere dağıtılacak.
İHH ekipleri Celala kampında bakıma muhtaç yetim ve özürlü çocuklar, dul kadınlar ve yaşlılar için bir özel bir çadır kompleksi kurmaya başladı.
Yetim çocukları çalışmalarında önceleyen vakfımız bugüne kadar ailesine ya da akrabalarına ulaşılamayan 5 kayıp çocuğu ve hayatta kalan hiç bir yakınlarının bulunmadığı anlaşılan 4 çocuğu koruma altına aldı. Pakistan hükümetinin özel izniyle kriz bölgesinde yetim çocukların tespiti için çalışmalarına devam eden İHH ekipleri, yakınlarını kaybetmiş çocukların eğitim, sağlık ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kendi yatılı okullarına yerleştirmek için gerekli işlemlere de başladı.


2,5 milyon insanın evlerinden koparak mülteci durumuna düştüğü Pakistan’da insanlar yardım kuruluşlarının desteğiyle hayata tutunmaya çalışıyor. Siz de yardımlarınızla mültecilerin yaralarını sarabilirsiniz. Yapacağınız küçük bir yardım bir Pakistanlı çocuğun hayatını kurtarabilir.

Online bağış hh.org.tr

İHH İnsani Yardım Vakfı
Adres: Büyük Karaman cd. Taylasan sk. No:3 Pk. 34230 Fatih / İstanbul
Telefon: +90 212 6312121 Faks: +90 212 6217051
Web: ihh.org.tr E-mail: info @ihh.org.tr
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst