KIYAMET 05.11.2011 Cumartesi Arefe Vaazi

Karoglan

Tecrübeli

[h=3]KIYAMET 05.11.2011 Cumartesi Arefe Vaazi[/h]

KIYAMET
05.11.2011 Cumartesi Arefe
Vaazi online dinelemk icin asagidaki linke tikla
Buradan_Indir.gif

kiyamet

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
enbiya104.JPG

Allahümme salli ala sahibul arafat hz adem ve havva annemiz sallu ala muhammed mustafa muhammed aleyhissselam ve hatice annemiz.
ve selamen tayyiben seyyidina ismail aleyhisselam ve sallu ala ebul müminine velmüminat seyyidina ibrahim abraham aleyhisselam.
ve selemen ile min fi kabri yaaser arafat.
Yolculugumuza başliyoruz
yolculugumuz bu arefe akşaminda başliyoruz.
Yolculugumuz ismail menziline ulaşdi inşallah
Allahu teala maide suresi ücüncü ayetinde :
(Bu Gün sizin dininizi kamil eyledim, hicbir hükmü degişmez,Nimetimi üzerinize tamam eyledim,Bütün dinlerden üstün islam dinini size sectim.)buyruluyor. Bu ayeti kerime peygamber azimuşşan efendimizin veda haccinda yani hayatlarinda hac vazifesini yaptiklari yilin arafat vakfesinde nazil olmuş olan ayeti kerimedirki. ibni abbasdan gelen rivayette bu ayet indikden sonra peygamber azimuşşan efendimiz seksenbir gün daha yaşayip rahmeti rahmana iltica etmişlerdir.
Bu sene rasulullahin rahmeti rahman ilticalarinin devri daiimi olan güne dogru gidiyoruz yani bu gün 5 kasim 2011
ve o herkesin acaba diye bekledigi 2012 meselesi bugünden tam 81 gün sonra o büyük olay olacak yani peygamberin yani günesimizin rahmeti rahmana ilticalari gercek olacakki 25 gün bu aydan 31 günde aralik ayindan etti 56 gün orda kaldi 25 gün oda ocak ayinin 25i eder o 25 günde 24 ile carpilir yani her gün 24 saatten 600 saat eder her sene 365 gün alti saattir o alti saatleride bu 600 ü altiya böler isek yani o küsürü bulmuş oluruzki yani sünnet bogumundan ötesi olan kisim yani 56 Bu seneden yani peygamberimiz ay takvimi ile 56 sene hayat sürmüs demekdir ve sünnet bogumundan öteside son iki yil ve 81 gün oda 9.33333333333333...... devam eden giden olurki yani o sünnet bogumundan ötesi devamli uzamakda olan kisimdirki muhammed aleyhisselam daha haala hep yeni keşifler ile ileri dogru gitmekdteydi fakat işde bu arafatta inen o ayeti kerime ile rabbim artik sizin dininizi kamil eyledim emri geldi ve o ilerlemenin son noktasi haddi cizilmiş oldu yani peygamberimiz yaz saaati ile aksam saat 9 u 3 gece vefat etmişdirki yani kiyametin saatini allah daha iyisini bilir amma yani yukarda yazdigimiz ayeti kerimede buyrulan enbiya suresinde onu biz bir rulo kagit gibi düreriz buyruluyor bu bize kolaydir yani bu bize vacip oldu bir görev oldu manasinda yani bu sizin hepinizin vaadesinin doldugu vakittir . bunu biz muhakkak yapacagiz .
buyruluyor yani 21 sure 104 ayet cel akil yöntemi ile ne olur buda 2011 senesinin sonundayiz yani 21 sure 21 yüzyil 104 de 21 yüzyili 104 gün gece daha dogrusu allahin katindadir diler cenabi mevla uzatir istedigi takdir buyurdugu zamana kadar ister ise kisaltir belki yarina kadar takdir allahindir. amma kuran bir yazilim ise bizler bu yazilimi yaşiyor isek o zaman bu ayet de nasil bir evin bir binanin plani vardir 3metre sonra oturma odasi kapisi iki metre sonra bilmem mutfak kapisi gelir diye nasil planda yazili ise bu alemi kainatin yazilimi olan kurandada bu yukarda yazdigimiz ayat yani arafat ayeti yani herşeyin durdurulmasi manasina gelen vakfe yan i durdurmak manasina gelen o arafat vakfesi işde bu kiyametin zamanini temsil ederki kiyameti yani saatini o arafatte vakfe yapanlar anlayacakdir. vakfe demek durmak demekdir hac arafattir demişdir rasulullah yani hani o kabenin etrafinda tavaf yapilir sonra say yapilir safa mervede sonra bayram gelmeden arefe günü arafata cikilir ve arafatta bir mikdar durmak vakfe etmekdir yani vakif tecvid kurallarinda durak demekdir. yani durmakda kuran okumayi birakmak bir mikdar yani nefes alma mikdari kurani okumadan durmak isde vakfe arafat vakfeside o atomlarin dönüp durur tavaf ederiken iken birden durdurulmasi yani kahpe cocuklari cern teorisi ile yaptiklari amellerinin son noktasi o atomlari tam carpişcaklari vakit durdurmalari yani vakfetmeleri peki bu yari yolda duran iki protan ne zamana kadar durcak zannedersiniz artik ok yaydan cikinca ortada durup durumu sanirsiniz sen nekadar kalkanli olsanda ok yaydan cikdimiydi o ok hedefine dogru yol alacakdir ve atan insanin kuvvetine göre hedefe isabet etcekdir işde o hersene yapilan vakfede simdiye kadar ki insanlarin bu kafirlerin yaptigi cern teorisini cürüten vakfeyi gercekleştiriyordu amma kafir deccal ve avenesi bu cerndeki iki protonun hareketini durdurdular onu birakinca analarinin abdest canagini görcekler o zaman yani buda o durdurma bir deprem olursa ne olur onlarin yaptigi bütün durdurma yaptiklari aletler stop edince proton protun u vurcakdir ve vakfe o durdurulma son iki seneyi peygamberin iza caeden sonrasi bizim ömrümüz ile ise işde ayetin sirasi numarasi 21 104 her sure bir yüzyil ve 21. sure 21. yüzyil ve ondan ötesi günler yani 104 düncü gün ve ondan ötesi 9.33333333 saatleri pm veya AM side ayette yaratirken evvele halkin buruyor evvel yani ögleden önce halkedildi saatler fakat bitiris akşam saat 9.3333......
Allah herşeyin en iyisini bilendir vallahu alimun hakim.
buyuruyor rabbimiz yani öyle bundan kaciş kurtuluş yokdur bu işin failligi bizatihi rahmana aittir. yukardaki ayeti kerimenin delili ispati ile.
yani 2100 yili 104 düncü günü

kork ey insanoglu bu ayetin bulundugu sayfanin başinda 103.cü ayette onlari en büyük dehşet dahi tasalandirmaz buyruluyor. ve melekler onlara derlerki işde bu size vaad edilen gününüzdür yani kiyamettir yani bu ayet ne zaman yani 21 yüzyilin 103 ü cü günü olan olcak. yani herkes o ugultuyu duycaklar bir önceki ayet buda. yani öyle bundan kaciş kurtuluş yokdur bu işin failligi bizatihi rahmana aittir.
Rabbim vakfesini yapacaklara kuvvet ve iman versinki daha o protonlar bu vakfeyi gecip carpişmasinlar inşallah.
Artik ne kadar bayrama sevinebilceksiniz sevinin de bayram yapin bakalim. bayraminiz mübarek olsun (:=((
Bu haftaki sünnetimiz ise teşrik tekbirleri bunlar sünnet ile sabit olan tekbirlerdir ve bayram namazi tekbirleri yani, yani son 23 vakit işde o kahpe cocuklarinin yaptigi proton carpişmasi icin gönderdikleri iki protonda 23 bölümde durduruldular yani son 23 vakit teşrik tekbirleri vakti allah allah deme vaktiniz gelmedimi teşrik tekbirleri neyi ifade eder bir korkuyu ifade ederler yani ölüme kiyamete hazirlik sahnesi neden arefe günü sabah namazinda başlar ve bayramin dördüncü günü ikindi namazina kadar sürer yani iki protonun arasinda sadece dört bölüm kalmişdir. arafat günü bu durdurmayi gercekleşdirdiler gercekleşdirdiler yoksa analarinin abdest canagi önlerinde demekdir. yani bu kafirleri kiyamet dehşetide tasalandirmayacakmiş bu ayet ile sabit onlar durdurmasada allahin izniyle hacilar arafat günü vakfede durdurcaklar inşallahu rahman o yüzden teşrik tekbirlerini ihmal etmeyin korkun allahdan korkun ve teşrik tekbirlerini sesli yapin üc kere yapinki kafirlerin icin rahmandan bir korku salin inşallah.
dirayetli olun mü min ve mümineler metanetli olun kopceleri birakmayin her şey rabbimizin takdirinde, olacak varsa olur ne yapalim hepimiz birgün ölcekdik zaten bazilari kiyameti görüpte ölür ne yapalim metin olun
rabbena efrig aleyna sabren ve sebbit akdamene ve ensurna alel kavmil kafiriyne

El fatiha maassalavat.
Başağaçlı Raşit Tunca
 
Üst