Kapanmak istiyorum ama yapamıyorum

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
Mukeka

Mukeka

Düzenleyici
Moderator
Özel Üye
Değerli kardeşim kapanmak Allahü Teala Hazretlerinin emridir. Kim ne diyor, çevrendekiler nasıl giyiniyor bunu da boş ver. Allah ve Rasulü ne diyor ona bak.
 

Mukeka

Mukeka

Düzenleyici
Moderator
Özel Üye
13 yaşındayım kapanmak istiyorum ama çevremdeki tepkilerden korkuyorum ailemin yarısı kapalı ama ailem dışında çevrem açık dolayısıyla korkuyorum napmam lazım bu düşünceden nasıl kurtulurum kapanmaya nasıl nerden başlamalıyım
Değerli kardeşim kapanmak Allahü Teala Hazretlerinin emridir. Kim ne diyor, çevrendekiler nasıl giyiniyor bunu da boş ver. Allah ve Rasulü ne diyor ona bak
 

okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
Değerli kardeşim kapanmak Allahü Teala Hazretlerinin emridir. Kim ne diyor, çevrendekiler nasıl giyiniyor bunu da boş ver. Allah ve Rasulü ne diyor ona bak

evet kabre yalnız gireceğiz ve ebedi hayatımız için bize fayda verecek tek Allah dır, o yüzden halkın ne dediğinin çok önemi yok, Hakk'ın ne dediğinin ise önemi herşeyden çok.
 

Ömeroğlu

Ömeroğlu

Yeni Üye
Üye
Mesele Allah'a kalben yönelmek kalben bağlanmak. Sevap günah meselesi değil Allahı nasıl daha çok severim nasıl daha çok kendimi sevdiririm Rabbim'e olmalı sevap günah hesabı değil. Kuranda Allah müminler herşeyden çok Allahı sever diyor. Biz bu dünyaya Allahı sevmeye ona kul olmaya geldik. Etrafım değil benim sahibim olan Allah ne der olmalı. Bunları dil ile değil kalp ile Allaha iletmek gerek. Buda eski erenler gibi Allaha Ermeyi ulaşmayı dilemekle olur. Kuran'da Allah kim bana kalben yönelip ulaşmayı dilerse ben onu kendime erdirir ulaştırırım diyor. O zaman Allah sizi kendisine aşık eder ve siz Allaha aşık olduğunuz zaman Allah'ın hiç bir emri size zor gelmez tam tersi zevk verir ve gurur verir. İşte bunun yolu budur. Erenler gibi Allaha Ermeyi ulasmayı kalben dilemek sabah akşam Allaha bu istikamette dua ederek yalvarmak. Herkez bilir ki Allahın emirlerini en iyi erenler yerine getirir ve erenlerden olmak sadece bir dilek kadar basittir kalpten olmak şartıyla. Yunus Emre Dervişlik bir dilektir bilene düğün dernektir diyor bu konu hakkında.
 

okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
Ben de erkenden kalkip sabah işe gitmek istemiyorum bazen , ama sonra bakiyorum musluman caliskan olmali tembellik muslumana yakismaz diye dusunuyorum ve bu haleti nefsimin istedigi aklima geliyor ve ise devam ediyorun.
Size kapanmak zor geliyorsa bilinki bu nefsinizin hilesi onu dinlemeyin vicdaninizi dinleyip islami tesetture riayet ederek kapanin.
 

Üst