Senelerdir Kapanmak istiyorum Ama Başaramıyorum

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
S.A. BENDE SİZLER GİBİ DERT YANIYORUM çok istiyorum kapanmayı ha bugün ha yarın derken seneler oldu halen kapanacağım . nefsim çok ağır geliyor bana hatalar yapıyorum tekrar tekrar yapıyorum namaa başladım bir ay kadar kıldım sonra bıraktım ağır basan namaz bana onu devamını getirebilsem biliyorum ki kapanacağımda ama başlangıcımı artık yapmak istiyorum. beni teşvik edecek kimse yok çevremde içimden geliyor ama bi kaç kişi destek olsa inanıyorum ki kapanacağim.
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Tesettür, Türban, Örtünme Hakkında Herşey
http://www.kunfeyekun.org/forum/kf/tesettur-turban-ortunme-hakkinda-hersey.33393/


Aleyküm selam.Yukarıdaki konuyu okuyun.Zaten ilk önce karar vermek gerek gerisi zaten kolay.

Örtünmenin gerekliliğini iyi anlamanız gerek.Örnek verirsek ben namazı defalarca bıraktım sonra ise iyice okuyarak anlayarak namazın önemini iyice anladım.Zaten namazın faziletlerinde biride devam edildikçe kötü ve yanlış neyiniz varsa zamanla yok oluyor.
Namaz kılarken zaten örtünüyorsunuz içiniz huzurla doluyor.Her an huzurlu olmak istemezmisiniz?Örtününce bu gerçekleşir.

En büyük desteğiniz zaten Allah.
Allahın emridir örtünmek.Kapanınca onun rızası için kapanıcaksın.Allah emrini yerine getirene rahmetle bakmaz mı?Yardım etmez mi?Sİz ona sığınacaksınız her durumda.Ona güveneceksin Allahda sana yardımını gönderecek.


Yukarıda örtünmenin ve örtünmemenin zararları anlatıldı.Gayet açık bilgiler.Bunları öğrenince zaten şeytan ve nefsiniz sizi okadar sıkıştıramaz artık.Vesvese gelince açıl açıl diye şuna yapacaksınız.Allahım sana sığınırım.Gerekirse felak ve nas okuyunuz.Şeytan mahvolur.

Tabi bu konuda insan şeytanlarıda boş durmayacak.Çevrenizde örtünmenize karışacaklardır.Onların yanındada vesvese veren şeytanlar var.Nefsinize uymayacaksınız onları dinlemiyeceksiniz.Bunlarda sizin samimiyetinizi ölçmek için imtihan öyle düşünün.Zaten nekadar sıkıntı o kadar derece sevab.

"Bu sıkıntılara katlanamıyorsanız Ya Rabbi çevremdeki insanlardan sana sığınırım ben senin rızan ve emrin için örtünüyorum bana yardım et "diyin.

Dua bizim silahımız.Allah bize kapı açmış kul isteyince hemen veriyor Elhamdülillah.İslam bilgileriniz zayıfsa okuyarak,imanınız zayıfsa Ya Rabbi imanımı artır diye dua ederek,sıkıntınız varsa Allahtan yardım dileyerek,şeytan gelirse vesvese verirse yine Allaha sığınarak kurtulursunuz.

nefs,şeytan ve çevre bunlara uymayarak yolunuza dua ile devam ediniz.

Allah yardımcınız olsun inşAllah.
 

Son düzenleme:

Similar threads


Üst