İlk kıldığınız namaz

Bİtakat

Deneyimli Üye
Kademeli
#1
İlk kıldığınız namaz nerdeydi? kim kıldırdı?

Namaz kılar mısınız?
 

ömr-ü diyar

اَلْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ
Yönetici
#5
Çocukluk aklı işte yanımzdakıne baka baka namaz kılardık O zamanlar yeni öğrenıyordum sübhanekeyı fılan butun namazlarda onu okurdum :)
 

nazile

Çalışkan Üye
Kademeli
#6
Lisedeydim sınavım vardı sadece 2 rekatlık bir namaz kılmayı akıl edebilmiştim (!)
Asıl aklımın başıma gelmesi ise yüksekokula başladığım ilk günlerde, arkadaşlarım mescide namaz kılmaya gidelim dediklerinde oldu. Utanç içindeydim, ben namaz kılmayı bilmiyorum diyemedim ve eve gider gitmez elime bir kitap alıp, bütün ayrıntılarıyla namazı öğrenmeye başladım ve başlayış o başlayış inşAllah .. Sonrası daha da güzel, benimle birlikte kardeşlerim de başladı namaza.. yani bir dönüm noktası yaşadık ailece.. O günlerin güzelliğini unutamıyorum..
.... Bu konuyu açan kardeşime de teşekkür ediyorum : )
 

ma'vera

Emektar
Özel Üye
#7
Ben de ilk namazımı hatırlamıyorum ama unutamadığım , içimi sızlatan ve her hatırladığımda gözlerimin dolmasına neden olan , Mescid-i Harâm'ın avlusunda kıldığımız akşam namazlarıdır...:agla:
 

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
#8
Ben de ilk namazımı hatırlamıyorum ama unutamadığım , içimi sızlatan ve her hatırladığımda gözlerimin dolmasına neden olan , Mescid-i Harâm'ın avlusunda kıldığımız akşam namazlarıdır...:agla:
MaaşAllah rabbim bizlere de nasip etsin inşaAllah.
İlk kıldığım namazı ben de hatırlamıyorum, ancak 5 vakit namaz kılmaya ilk başladığım günü hatırlıyorum, 6. sınıftaydım birkaç arkadaşımla beraber sabah namazını kıldıktan sonra yolculuğa çıkmış ve o gün gün boyunca 5 vakti eksiksiz kılmıştık. Rabbim namazda daim ihlas ile kaim kullarından eylesin bizleri inşaAllah.

Hazır aklıma gelmişken söyleyeyim inşaAllah : kunfeyekun ailesinin emektar üyelerinden @yuzarsif ve @kun-feyekun inşaAllah önümüzdeki cuma günü ramazan umresi için kutasl topraklarda olacaklar, rabbim oruçlarını, umrelerini, dualarını kabul eylesin bizlere de dua etsinler, bizler de gidelim inşaAllah.