Güncel en geniş israili boykot listesi...‏

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
#1
İSRAİL TÜM DÜNYAYA KARŞI SUÇ İŞLEMEKTE...

KARŞILIKSIZ MI BIRAKACAKSINIZ...!

KÖTÜLER KÖTÜLÜKLERİNİN BEDELİNİ ÖDEMELİLER...!!!!

LÜTFEN DİKKATLİCE İNCELEYİNİZ...!!!


 

firdevs nur

Vip Üye
Özel Üye
#2
Allah razı olsun bu geniş araştırma için
yanlız bazı tereddütlerim oluştu benim daha önceden boykot olup olmadığını araştırdığım bazı ürünler temiz çıkmıştı oysa onların çoğu boykot gözüküyor.:9755:
AEG ,CLATRONİC isimli bir firmaya ayit biz sahipleriyle görüştük kendileri alman ve hiristiyan:641948:
Eğer size zahmet olmassa bu listelerin kim tarafından hazırlandığı yada alıntı yaptığınız yeri siteye eklerseniz çok sevinirim sadece bazı ürünlerde kalbimin mutmain olmasını istiyorum..
 

Bekir Şeker

Yeni Üye
Acemi
#8
Boykot edilen malların başına bu ayetin yazılması çok uygundur: Maide Suresi'nin 2. Ayetinin son bölümünde Yüce Rabbimiz (Subhanehu ve Teala) şöyle buyuruyor: 'VELA TEAVENU ALE'L İSMİ VE'L-UDVAN VETTEKULLAH İNNALLAHE ŞEDİDU'L-İKAB'. Mealen: 'Sakın olaki günah yere yardım etmeyin ve İslam düşmanlarına yardım etmeyin. Takvalı davranın Çünkü Allah'ın (c.c) cezası çok çetindir.' Bu ayete göre İslam'a düşmanlık eden ve düşmanlığa yardım eden kişilerin ve firmaların mallarını almamamız gerekir. Bazı kardeşlerimiz diyor ki neyi alalım? Bir mal Müslümanların olmasa dahi Mümtehine Suresi 8. ayette Allah(c.c) şöyle buyuruyor: 'ALLAH, SİZİNLE DİN UĞRUNDA SAVAŞMAYAN VE SİZİ YURTLARINIZDAN ÇIKARMAYANLARA İYİLİK YAPMANIZI VE ÂDİL DAVRANMANIZI YASAKLAMAZ. ÇÜNKÜ ALLAH, ADALETLİ OLANLARI SEVER.' Bunların malı alınabilir.
 

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
#9
Öncelikle Allah razı olsun çok ayrıntılı olmuş ve güzelce kategorize etmişsiniz ama KOMİLİ Ülker'in olmadı mı? listede olmamalı
 

gencaslan

Yeni Üye
Acemi
#11
hocam boykot çalışması çok güzelolmuş elinize sağlık.. ama boykota karşılık bide alternatif çıkarsaydınız...mesela 'A deterjanı boykot ama 'B deterjanını kullanabilirsiniz gibi.. böyle bi çalışma yaparsanız daha kalıcı ve istifadeli bi hizmet olur inşaallah..
 

Eslem_Rufeyde

◄ كُن فَيَكُونُ ►
Özel Üye
#12
mesela : coca cola yerine cola turkaace yerine abc turk malı deterjanalgida yerine pandalipton yerine doğuş çay gibi.. ama fazla secenegimiz yok sanırım..