Google Sağlık Sektörüne Adım Attı

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Dünyanın en fazla tercih edilen arama motoru Google, ABD"deki kullanıcılarına sağlık kayıtlarına ücretsiz girme olanağı sunarak yeni bir hizmet başlattı.
Bir buçuk yıllık çalışma ardından hafta başında hizmeti başlatan Google, kişisel sağlık kayıtlarını da internete taşımış oldu. Google...com///health adresinden ulaşılabilecek olan Google Health sayesinde farklı kuruluşlardan sağlık hizmeti alan insanlara kolaylık sağlanması amaçlanıyor.

Bu hizmet, sağlık hizmeti ve sigortası sağlayan şirketlerin de kendi programlarını ve tıbbi harcamaları kontrol etmesini kolaylaştıracak.

Pilot uygulama bin 600 hasta ile başlatılmış ancak kısa sürede bu sayı aşılmıştı. Kişilerin özel bilgileri bu sayede, kendi istekleri doğrultusunda ve gizlilikleri tamamen korunarak, diledikleri sağlık kurluşuna ulaştırabilecek.

Google yetkilileri, bu hizmetin verilmesi sırasında reklam alınmayacağını belirterek, hastanın istemediği hiçbir sağlık kurluşuna kişisel bilgilerin verilmeyeceği taahhüdünde bulunuyorlar.

Şu ana kadar aralarında Walgreens, CVS, American Heart Association, Quest Diagnostics, Beth Israel Deaconess Medical Center ve Cleveland Clinic’in de aralarında olduğu yirmiyi aşkın sağlık kuruluşu Google Health’in bu projesine dahil olduklarını duyurdu.
 
Üst