Numaralı Gözlükler İçin Google Glass

  • Konuyu başlatan AhDe_VeFaLi
  • Başlangıç tarihi
AhDe_VeFaLi

AhDe_VeFaLi

KF Ailesinden
Özel Üye
Google GlassGlass kullanıcının sağ gözünün üstünde bir kamera ve ekran ile temelde küçük bir bilgisayardır. Cihaz kabaca kaş seviyesine denk gelir, gözlüğün biraz üstüne. Kullanıcılarına, Web’de sörf yapma, yol sorma, fotoğraf ya da video çekme imkânı sunar. Elinizde tutmadığınız bir akıllı telefona benzer, e-postalarınızı okumanızı, Twitter ve Facebook üzerinde fotoğraf paylaşmanızı, seyahat ederken cümleleri çevirmenizi ya da videolu sohbetlere katılmanızı sağlar. ’Ok, Glass’ sözlerinden sonra verdiğiniz bazı temel sesli komutları izler.

Numaralı Gözlükler İçinVideo

Teknoloji endüstrisi için, bu heyecan verici bir zaman, fakat aynı zamanda riskli... Hiç kimse ortalama tüketicinin, araçları gündelik kıyafetlerinin parçası yapma konusunda ikna olup olmadığını bilmiyor. Soru şu: teknoloji şirketleri işlev ve modanın doğru karışımı ile giyilebilir cihazlar üretebilir mi?
Ve Glass, sizi etrafınızdaki dünyaya daha çok bağlamak için yapılmıştır, ondan uzaklaştırmak için değil.
Glass yapbozunun başka bir parçası olarak odak haline geldiği kadar reçeteli çerçeveler artık Google Glass kullanıcıları için hazır. Google, insanların reçeteli gözlük ve Google Glass arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağını ve Google Glass giyenlerin çok rahat olacağından bahsediyor.Numaralı gözlük kullananların da Glass deneyimini yaşamasına olanak tanıyan yeni çerçeveler, görünümden şikâyetçi olanlara önemli bir çözüm gibi görünüyor. Geleneksel görünümlü çerçeveler ve numaralı camların Google Glass’ı daha kabul edilebilir bir aksesuar haline getirmesi bekleniyor. Önceki camsız çerçevelerden çok daha kullanışlı olan yeni tasarımların günlük yaşamda kullanılması çok daha kolaydır. Sonuçta, bu ürünlerin, yaşam tarzı ürünler olması gerekiyor.
En çok istenen Google Glass gelişmesi artık gerçek, reçeteli Google Glass çerçeveleri için Google planını tanıtmakta.

Google Glass Web sitesinde 225 $ maliyetindeki Internet özellikli kulaklık için kullanılabilir, Explorer programına 1500 $ giriş ücretine ek olarak. Google dört titanyum çerçeve stili -- Kalın, Eğri, İnce ve Bölünmüş -- ve iki yeni renkli gölge stili --Klasik ve Kenar - karışımı eklemektedir. Renkli tonları 150 $ mal olacaktır.
Google 2014 yılının sonlarında gerçekleşecek Explorer programının ötesinde Glass’ın kamu kullanılabilirliğini beklemektedir.
Stiller göz sağlığı sektöründeki mevcut popüler eğilimlere dayanmaktadır, diyor Glass ürün müdürü Steve Lee. Geçerli Glass sahipleri tarafından Explorer programı için reçeteli çerçevelerin çok istenen bir gelişme olduğunu söyledi.
Glass Sayımı’nda beş renk ve orijinal çerçevesi ve gölgesi ile,Google Glasssahipleri; renkler, çerçeveler ve gölgelerin 40 farklı kombinasyonunu yapabileceklerdir.

Lee, “Çoğu kişinin zevkini karşılayacağını düşünüyoruz. Reçete ile [bir gözlük] alma sürecine aşina olan herkes, reçeteli Glass edinmeyi de yadırgamayacaktır.” dedi.
Google, geçen Kasım ayında maliyeti azaltmak için ABD göz bakımı sigortacısı VSP ile ortaklığa girdiği dedikodusunu doğrulamasına rağmen Glass ile başlatılan basit bir çerçeve, lens ile işlenebilen bir çerçeveye yükseltmek istemeyen insanlar için uygun olacaktır.
Fakat; Google Glass’ın yeni titanyum çerçeveleri reçeteli gözlük camınız ile kullanılamayabilir; çünkü sağ çerçeve, soldakinden daha kısa olacaktır. Bunun için, reçeteli camlar özel olarak bu boyutlarda kestirilmelidir.
Diğer taraftan, Google çerçevelerinde kullanılacak iki güneş gözlüğü modeli 150 dolardan satışa sunuldu.

Kullanım Alanları:Daha önce itfaiyecilere yardım için Google Glass’a özel bir uygulama geliştirilmişti. Şimdi ise New York Polis Departmanı (NYPD) Google Glass’ı güvenlik amacıyla kullanmayı planlıyor. Normal halk ise Google Glass’a karşı temkinli bir tutum gösteriyor. Ancak Google özel hayatı suistimal edecek kötü amaçlı bir uygulamanın yazılımına izin vermediğini açıkladı.
Global Web Index’in araştırmasına göre; 25-34 yaş arasındaki kişiler Google Glass’a sahip olmayı, 16-24 yaş arasındaki gençlerden daha çok istiyor. Marka düşkünlerinin oranı %24 iken, Risk almayı Sevenlerin oranı %19larda…OKDoor Uygulaması : Google Glass kendini o kadar çok geliştirdi ki artık oturduğumuz yerden kapımızı çalanı görüp kapıyı açabileceğiz.

Video 2

OYUNLAR

Sesle kontrol ve sensör kullanımı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak 5 farklı oyun geliştirildi.

Video 3


AhDe_ve_Feli

@AhDe_VeFaLi & @eternafelicity
 

out of whack

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
ellerinize sağlık, ahde ve feli : ) @AhDe_VeFaLi & @eternafelicity

/Not: Youtube videolarını "Medya" koduyla direk konuda gösterebilirsiniz.
 

Üst