FTP Programları

  • Konuyu başlatan Ze'Mahşer
  • Başlangıç tarihi
Z

Ze'Mahşer

Ziyaretçi
FileZilla Açıklama:Kullanımı basit en çok kullanılan ftp programların başında geliyor yeni başlayan kişiler bile bu programı rahatlıkla kullanabilir.


CuteFTP Açıklama: Dünyanın en popüler File Transfer Protocol (FTP) programı. Site yöneticilerinin vazgeçemediği CuteFTP ile web sunucunuza dosya transferi yapabiliyorsunuz.tam sürümü 39$


SmartFTP Açıklama:SmartFTP, dosyalarınızı sunucunuza göndermek için kullanabileceğiniz File Transfer Protocol (FTP) yazılımıdır. Dosya transferi için kullanabileceğiniz SmartFTP, kategorisindeki en iyi programlardan birisi ve tamamen TÜRKÇE


AceFTP Pro Açıklama:AceFTP Pro'nun en son sürümü. Site yöneticilerinin kullanabileceği, kullanışlı ve yüksek performans sergileyen bir File Transfer Protocol (FTP) yazılımı. Dünyanın en iyi FTP yazılımları arasında yer alan bu yazılımı mutlaka denemelisiniz. Site yöneticilerinin, sunucusuna dosya transferi için kullanılabileceği AceFTP Pro, görselliği ile sizi hayran bırakacak.

 

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Allah razı olsun faydalı bir paylaşım FileZilla 'yı tavsiye ederim ben bile kullanabiliyorum çok basit gerçekten.
 
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
Öncelikle ftp programları web alanınıza dosyalarını aktarmaya yarar.Özellikle bazı ücretsiz sunucularda ftp aktarımı mevcut değildir.Ftp programlarını www.inndir.com www.download.com veya www.downloadarsivi.com gibi program sitelerinden bulabilirsiniz.

En çok kullanılan ftp programları genelde cute ftp ve smart ftp dir.İkisininde kullanımında bahsedeceğiz.Bunların dışında internet tarayıcınızdanda ftp ye bağlanabilirsiniz.Ama bu yol pek kullanılmaz.Çünkü çok yavaştır.

Cute Ftp Kullanımı:
Programı indirdiğinizi varsayarak başlıyoruz.Cute ftp program simgesini tıkladığınızda <Bay now><Enter Seriall no><Continue Trial> Eğer programınızı satın almadıysanız bu bölümü continue trial butonuna basarak geçin.Karşınıza form biçiminde bir ekran gelecek.
16um1.jpg

Biz somee den alınmış bir hesap üzerine formu dolduruyoruz.İlk satır önemli değil.Ftp host adres,User name ve passaword bilgilerinizi sunucunuzdan alabilirsiniz.
Bilgileri doldurup Connect butonuna bastığınızda ftp alanınıza bağlanacaksınız.Ekranın 3 e bölünmüş olduğunu göreceksiniz.
21yz1.jpg

Soldaki alan sizin bilgisayarınıdaki dosyalar.Sağdaki alan ftp sunucunuzdur.Dilerseniz bilgisayarınızda herhangibi bir dosyayı kes-kopyala yapıp sunucunuzda paste/yapıştır diyerek kopyala yapabilirsiniz.

SMART ftp:
Bu cute ye göre biraz daha basit görünümlüdür.En üste adress ile başlayan form lar vardır.İlk satıra ftp adresi sonra kullanıcı adı ve şifre girilir.Entere basıldığında ftp alanınıza bağlanırsınız.Burda da ekran 3 e bölünmüştür.Fakat burda bilgisayarınızdaki dosyaları göremessiniz.Soldaki alan sunucunuzdaki klasörleri sağdaki alan sunucudaki alanın ayrıntısı en alt ise Bağlantı durumu ve diğer istatistikleri verir.Burda da bilgisayarınızdan kes-kopyala sonrada web alanınıza yapıştırabilirsiniz.

Eğer ftp adresinizi internet tarayıcınızda url adresinize yazıp user name ve password bilgilerini girdiğinizde ise gene ftp ye bağlanabilirsiniz...
 
V

VEHUL

Ziyaretçi
Cute Ftp programını kullanıyorum...Filezillayı bir dönem kullandım. Hız yönünden Cute Ftp daha profesyonel diyebilirim. Arkadaşımızın verdiği linkteki deneme sürümü..İsteyen arkadaşlar olursa portable olarak bu programı paylaşabilirim. Bilginize
 
Üst