Fe Eyne Tezhebun

  • Konuyu başlatan Ze'Mahşer
  • Başlangıç tarihi
Z

Ze'Mahşer

Ziyaretçi
Fe Eyne Tezhebûn

Rahmet okunduğunu mu sanıyorsunuz kar yada yağmur yağınca ? Artık karlar siyah, yağmurlar ise çamurlu yağıyor. Şimşekler merhamet olgusunu yitirmiş, her biri bir azabın habercisi şimdi. Dağlar bir emri bekler gibi tetikte, düşmek için bir bir zulmedenlerin üzerine. Zülmedenler sadece kafirler yada munafıklar değiller. Sakın kandırmayın kendinizi siz de, muslumanın zulmüne sesini çıkarmayan da bu zulme ortaksa eğer, dağlar o muslumanın da üzerine çöker.

Artık bir bedir mi bekliyorsunuz uyurken gaflet içinde ! Peki emin misiniz hangi tarafta olduğunuza, hangi safta olduğunuza gerçekten emin misiniz ! O halde neden umud ediyorsunuz bir bedri, neden bir hendek zaferi kurnazlığında düşünceleriniz ? Ey mûminler ; Aişe annemiz misali, ayet gelecek kadar üstünüze temiz mi kalbiniz ! Yoksa kalbinizin temizliği zihninizin ve nefsinizin size koyduğu sınır kadar mı ?

Bu kadar soru varken hala neden uykudasınız peki ? Dünyada bu rahatlıkta bu soruların cevabını veremeyecekseniz, ahirette o dehşet içinde nasıl kımıldayacak dudaklarınız ?
Yani , ”La ilahe illallah, Muhammeden Rasulullah” diyen dudaklar ;
Madem öyle : ”Fe eyne tezhebun ” -> Nereye bu gidiş…

Muhammed YILDIZ
Düşünce İklimi
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
ALLAHU TEALA herşey en doğrusunu bilendir
biz kullarınıda doğru yolundan ayırmasın inşeALLAH
emeğinize sağlık HAKK teala razı olsun :33439:
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst