Dinimizde kaynanayla oturmak ya da oturmamak

Misafir Sorusu

Deneyimli Üye
Selamun aleykum. Sizin belki bu nasıl bir soru diyebileceğiniz bir soru olacak ama sizin gibi birinin bana yol göstermesine çok ihtiyacım var. Hocam ben biri ile evlilik aşamasındayım yani aileler tanıştı konuştu. Biz de daha öncesinden tanışıp konuşmuştuk.

Şöyle bir sorun çıktı ki onların 3 katlı bir aile apartmanı var her bir dairede bir kardeşi kalıyor kendi dairesinde de anne babası ile birlikte kalıyor. Ve benden istiyor ki anne babası ve ben aynı evde kalalım. Biraz sabredelim. Anne babasının zaten her zaman bizle kalmayacağını kardeşlerine gidip duracaklarını söylüyor. Ben bunu kabul ediyorum ama ailem bu sözlere inanıp güvenmemem gerektiğini benim bunu yapamayacağımı rahat olamayacağımı huzurlu olamayacağımı çok fazla zorluk çekeceğimi söyleyip benim bu kararımın duygusal olduğunu dile getirip benim düşüncelerimde tereddüt etmeme neden oluyorlar. Nitekim onlarda benim ailem elbette benim iyiliğimi istiyorlar ama ben bu durumdan çok rahatsızım ailemi memnun etmek istiyorum evleneceğim insanı da memnun etmek istiyorum ben ne yapacağımı bilemiyorum benim bu durumda takınmam gereken tavır ne olmalı?

Ben evleneceğim insana güvenmekle hata mı etmiş olurum veya onun ailesine bakmak bana ne tür zararlar verebilir bu bizim huzurumuzu etkiler mi? Ne olur bana bir yol gösterin Allah rızası için..
 
Üst