Cehennem den Kurtaran Taşlar

Kraliçe

KF Ailesinden
Özel Üye
Cehennem den kurtaran taşlar Erenlerden İbrahim Vasati iki elinde yedi taş Arafatta Vakfeye durmuş hac borcunu yerine getiriyordu. Taşlarla lanetlik Şeytanı (sembolik olarak) taşlarken " Ey taşlar, sizde şahidim olunki, bütün kalbimle "La ilahe illallah ve Muhammedün Resulüllah (Allahtan başka ilah yoktur. Muhammed O'nun kulu ve elçisidir) diye haykırdı.

Arafat'tan dönüp de o gece uyumak üzere yatağına uzandığında İbrahim Vasati bir rüya görür. Rüyasında kıyamet kopmuş, sorgu suale çekilerek cehenneme atılması emredilmiştir.

Azap melekler kendisini yakalayıp Cehennem kapısına götürdüklerinde Arafat'ta vakfete attığı taşlardan bir taş ansızın cehennem kapısının önüne yaslanır. Bütün azap melekleri toplanıp taşı kaldırmaya çalışırlar fakat kaldıramazlar. Azap melekleri cehennemim yedi kapısına da varırlar fakat her seferinde yedi taştan biriyle karşılaşıyorlardı.

Ve taşlar şöyle der: " Biz şahitlik ederiz ki İbrahim Vasati:allah: 'tan başka ilah olmadığına,

Muhammedin onun kulu ve elçisi bulunduğuna kesin iman etmiştir."

" Ey İbrahim !.. Taşlar şehadet ettiler, hakkını yemediler, öyleyse senin hakkını ben hiç yiyebilir miyim? Asla! Senin imanına bende şahidim."

Sonra:allah: meleklere , " Onu cennete sokunuz" diye emreder. İbrahim Cennete yaklaşıncabakarki kapıları kapalıdır. Bunun üzerine " La ilahe illallah , Muhammedün Resulüllah " cümlesi gelir ve "Ben onun imanına şahidim " diye eşlik eder. Böylece de bütün cennet kapıları açılarak İbrahim Vasati cennete girer.

:allah:(c.c.) cümlemizi kıyamet günü, işlediği iyi amellerinin şefaatına erişen ve kelime-i Tevhidi'i tavasutuna nail olan kullarında eylesin,

Amiin
 

FERASETLİ

KF Ailesinden
Özel Üye
ALLAH(c.c.) cümlemizi kıyamet günü, işlediği iyi amellerinin şefaatına erişen ve kelime-i Tevhidi'i tavasutuna nail olan kullarında eylesin,
:tşk::ççk::ççk::ççk::spr::spr::spr:
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
ALLAHU TEALA RAZI OLSUN kardeşim
emeğine sağlık RABBİM cümlemizi tevhide vakıf olanlardan eylesin inşeALLAH
 

araf

KF Ailesinden
Özel Üye
:allah: (c.c.) cümlemizi kıyamet günü, işlediği iyi amellerinin şefaatına erişen ve kelime-i Tevhidi'i tavasutuna nail olan kullarında eylesin,

Amiin

emeğine sağlık.. ALLAH razı olsun güzel bi paylaşım
 
Üst