Allah'ın kainatta yarattığı düzeni gösteren örnekler

  • Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, duyduğuma göre bu site ödevlere cevap veriyormuş. Arkadaşlarım tavsiye etti ben de ödevimi sormak için buraya geleyim dedim. Hadi bakalım arkadaşların dediği gibi hemen cevaplayacak mısınız? Ödevim: Allah'ın kainatta yarattığı düzeni gösteren örnekler arıyorum. Bana örnek sunun ben de sizi tavsiye edeyim.
 

okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
Merhaba kardeşim,
Kainatta nereye bakarsak bakalım Allah ın muhteşem yaratma sanatının güzelliklerini görürüz, yeterki bakmasını ve görmesini bilelim.
Örneğin: dünyanın ekseninin 23 derecelik eğik olması yaz kış ve bahar mevsimlerinin oluşmasını sağlamıştır, demekki bu eğiklik başıboş değildir Allah bilerek ve isteyrerek bu şekilde yaratmıştır.
Yine; dünyanın güneşe olan uzaklığı eğer 1 santim daha yakın olsa dünyada sıcaktan hayat olmazdı, eğer 1 santim daha uzak olsa dünyada soğuktan hayat olmazdı deniyor, demekki herşey bilerek ve istenerek mizanlı bir şekilde yaratılmış.
Yine; çok gürültülü ses çıkarak yıldırım düşmesi sırasındaki gök gürültüsü çocukları ve bazen insanları korkutuyor gibi görünüyor, ancak bilim bugün vardığı noktada gök gürültüsünün o yüksek frekanstaki sesiyle bazı tohumların çatladığını tespit etmiştir.
Bu örnekler çoğaltılabilir baştada dediğim gibi nereye bakarsak orada bir düzen ve mükemmel yaratılış görülür bunlar ise Allah ın hikmetli iş yaptığının delilleridir.
 

Üst