Ağız İçi Yaraları Tedavisi

ömr-ü diyar

اَلْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ
Yönetici
Ağız içerisinde sıklıkla yanak ve dudak kenarlarında, dil üzerinde ya da damakta oluşan aft ve benzeri yaraları dikkate almanızda büyük fayda var.


Uzmanlar, ağız içinde oluşan ve uzun dönem sonucunda iyileşmeyen yaraların çeşitli sağlık sorunlarının habercisi olabileceğini belirtiyor. Güncel epidemiyolojik çalışmalar yetişkin nüfusun %60’ında yılda bir kez bir ağız yarası sorunu yaşandığını gösteriyor.
Özellikle sindirim ve mide sorunlarından ötürü meydana gelen, iyileşmesi uzun süren aftlar, Behçet hastalığı, kansızlık, vitamin eksikliği, mide - bağırsak hastalıkları, alerji, stres ve beslenme bozukluklarına işaret ediyor. Aft benzeri yaraların önemle üzerinde durmak, en güvenilir ve sağlıklı önlemleri almak gerekiyor. Özellikle, en fazla iki hafta içinde geçmeyen ve sıklıkla hep aynı yerlerde oluşan yaraların ağız içi kanseri şüphesi taşıdığı göz önüne alınırsa bu tip yaralar için güvenilir, hızlı ve kalıcı tedavilerin uygulanması büyük önem taşıyor.


Yemek yerken hatta konuşurken bile bir anda yaşadığımız yanak ısırmalarından diş protezlerinin meydana getirdiği tahrişlere kadar birçok sebeple ortaya çıkan ağız içi yaralarının verdiği acı çoğu zaman dayanılmaz ve sinir bozucu oluyor. Yemek yerken çok sıkıntı yaratan bu oluşumlar düzensiz beslenmeye neden oluyor.


Devrim yaratan teknoloji ile etkili tedavi!


Her açıdan ortaya çıkan bu yara ve aftlara karşı günümüzün en etkili çözümlerden biri ağız içi bantlarıdır. Ağız dokusuna uyumlu ve son derece hijyenik yapıdaki bu teknolojik ürünler, hissedilen ağrı ve acıyı anında hafifletirken iyileşme sürecine olumlu katkılarda bulunuyor. Yaranın üzerine yapıştırılan bu bantlar kısa sürede koruyucu bir tabaka oluşturup, 1 ila 3 saat içinde tedavi edici etkinliğini gösteriyor. Etki süresini tamamlayan bant, ağzın içinde eriyerek kendiliğinden kayboluyor
 
Üst