Affı Dileyenler İçin Ebu Zer

  • Konuyu başlatan Ze'Mahşer
  • Başlangıç tarihi
Z

Ze'Mahşer

Ziyaretçi
Yine zamanların en güzeli. Sultanlar Sultanının zamanı.

Rasulullah sav Ebu Zer le beraberdir.Sahabesiyle sohbet ederken nebi,ebu zerde oradadır.Sevgi selverine bakarken gözlerinin içi parlıyordu.Ve Rasulullah o sohbetinde dediki:"KİMİN SON SÖZÜ LA İLAHE İLLALLAH olursa mutlaka cennete gider."kim lailahe illallah muhammederrasuluullah.der ve iman ederse günahlarının cezasını çektikten sonra cennete gider.

Ebu Zer dayanamadı ve sordu"Yarasulallah ,o adam zina ,zina ewtmiş olsa bilemi.Nebiler nebisi dediki "Ey Ebu Zer zina etmiş olsa bile.Allah onu affeder.
Bazen insanların bazı hatalarından dolayı büyük belalara gark olmalarını isterizya ebu Zerde o misal kabullenemiyordu bu durumu ve devam etti sormaya.

"Yarasul hırsızlık yapmış olsa bilemi. hırsızlık yapsada genede cennete girecekmi.medineni gülü cevaben dediki"Affedecek ebu zer.yeterki pişman olsun tevbe etsin."

Allah ın rahmeti o kadar büyükki AFFEDER.hatırlayın ölüm döşeğinde olan sahabeyi.o kişinin son anlarında hüzünlü olan Rasul birden tebessüm etmişti.nedeni sorulunca.dili dönmedi ama gönülden tevbe etti.ve Allah onun tevbesini kabul etti.buyurdu.Şimdi soruyorum hangi günah onun Rahmetinden büyük olabilir?ona yönelin tövbe edin günahınız ne olursa olsun.yeterki içten pişman olun ve gözyaşlarınızla gösterin

Ebu zer devam eder sormaya ardı ardına.gıybet etsede,yetim ezsede haksızlık yapsada,muhtaca yardım etmesede v.s benzeri söz ve cümleleri sayar.

En sonunda Nebiler nebisi anlar.anlarki Ebu Zer in sözleri tükenmeyecek.onu incitmeden.her mesajında olduğu gibi tatlı uslubuyla o gül kokulu af kokulu şefkat kokulu güzel cümleyi sözler.
EBU ZER İSTEMESE BİLE!O KABULLENEMESE BİLE!SEN EBU ZER!SEN HOŞLANMASAN BİLE DİRENSEN BİLE Gerçekten pişman olup tövbe edenleri Allah affedecek ve onları sonunda cezalarını çektiktek sonra cennetine koyacak.

Alıntı
 
Üst