8. Sınıfım ailem kapanmamı için baskı yapıyor ne yapmalıyım?

  • Konuyu başlatan zeyyyneeep
  • Başlangıç tarihi
Z

zeyyyneeep

Ziyaretçi
Benim ailem dindar insanlardan daha fazla dindar çünkü sofiler ve bana kapanmak farz değil ama inanılmaz baskı yapıyorlar sofi oldukları içinde kadınların giyinişine karşı ayrı bi takıntıları var ben 8 yaşımda tayt giydiğim için azar yediğimi hatırlıyorum 10 yaşımda dar pantolon ve kısa kollu giymemi yasakladılar su anda liseye geçince basını örtüceksin, güzel güzel etek üstüne tunik giyersin filan diyorlar eğer böyle yapmasalardı ben kendi isteğimle kapanırdım yani şöyle anlatayım ders çalışmaya otururken ailenizin size ders çalış demesi gibi düşünün, tüm isteğiniz kaçar. Benim 9. Sınıfa geçince iki seçeneğim var ya kapanacam ya kapanacam sıkıntı yok kapanırımda kapanıncada kurtulamıyorum çünkü sofi oldukları için şöyle diyorlar: pantolon giymeye izin yok etek giymen gerek eğer giyersende üstüne upuzun Bi tünik giyeceksin vb. Böyle düşündükleri için kapanmaya da korkuyorum bide şöyle bişi var ben babamı tanıyosam 16 yasımda bana zorla feracede giydirir. babam asırı sinirli olduğu için hiç bişi diyemiyorum bisey söylediği zaman kendi fikrimi söylemeye bile korkuyorum bana hiç vurmaz ama sözleriyle vuran ve yerin dibine sokan Bi insan ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten.
 

kethuda

Üye
Allah sana ve ailene istikamet nasip etsin, daha önce kapanmak ya da kapanmamak ile ilgili yazılar çokça yazılıp tartışılmış o konulardan yeterli bilgiye ulaşırsınız diye umut ediyorum
 
M

Muhsin COŞKUN

Ziyaretçi
Zeynep Kızımız ve benzeri problemleri olan kızlarımıza bazı tavsiyelerim olacak!
Biliyorsunuz, insanlar çok kıymetli şeylerini kimsenin kolay kolay ulaşacağı yerlere değil, emniyetli ve korunaklı yerlerde muhafaza ederler.
Bugün birçok kuyumcu, vitrinine taklit mücevherler koyarlar. Niçin? Çünkü olur da çalınırsa, hakikisi değil de taklidi yani sahtesi çalınmış olsun diye.
Batı ya da bugünkü popüler kültür mensupları, kadına MÜCEVHER gözü ile bakarlar. Onun için onlar toplantılara ya da eğlencelere vs giderken süslenirler ve mücevherlerini takarlar...
Şunu asla unutmayınız! Mücevher göstermeliktir. Onu takan süslü gözüküp dikkat çekmek, beğenilmek için takar. Ve batılı kadını süsler onu daha cazip, daha alımlı gösterecek kıyafetlerle toplum içine salarlar, bunu da medeniyet diye yaparlar! Oysa bu hal kadını son derece değersizleştirir!
Oysa İslâm kadına HAZİNE gözü ile bakar. Hazine dediğiniz de binlerce, yüzbinlerce hatta milyonlarca mücevher kıymetinden daha fazla değere sahiptir. Dolayısıyla bu kadar kıymete sahip şeyleri siz vitrinlere koyamazsınız. Bir takım art niyetli kimselerin saldırısına maruz kalmasın diye onu çok gizli-saklı ve yüksek derece korumalı yerlere koyarsınız. Öyle yerlerde muhafaza edersiniz!
Hiç bir anne ve baba çocuğunun asla ve kat'a kötülüğünü istemezler. Anladığım kadarıyla aileniz meseleyi size anlatma noktasında daha hassas davranmak adına biraz ifadelerinde hata yapmışlar. Ama lütfen onları da kınamayın, böyle bir ortamda çocuk büyütmek... Hele de kız çocuğu büyütmek hakikaten çok mesuliyetli ve zor bir iştir! Sakın Anne ve Babanıza bu noktada gücenip kızmayın lütfen!
Lütfen tabiata bir bakınız! Allah meyveleri, sebzeleri bizlere ambalajı içinde sunuyor. Çok kıymetli madenler yerin binlerce metre altında saklıdır!
Tesettür, yabancı kimselerin, zehirli ok misali bakışlarından korunmak ve İslâm'ın çok kıymet verdiği kız evlatlarını, istikbaldeki nasibi olacak nikâhlısına yüksek bir ağacın tepesindeki nadide bir meyve ya da korunaklı kapılar arkasında muhafaza edilmiş bir hazine gibi ter temiz el değmemiş bir şekilde teslim etmek içindir.
Baba evi ilk yuvadır. Kuşlar gibi evlatlar zamanı geldi mi uçar giderler.
Acizane bir tavsiye daha: Haberleri takip ediyorsanız şayet, erkek arkadaşları tarafından hunharca öldürülen kızlarımızın acı sonlarını görüyorsunuzdur.
Baba evi çocuklar için özellikle de çok değerli olan kızlarımız için korunaklı bir kale mahiyetindedir.
Bakın bu gün, kitaba da gerek kalmadan sağlam internet sitelerinden, çok güzel bilgilere ulaşabilirsiniz.
Asla kimseye resminizi, telefon numaranızı ya da mail adresinizi vermeyin.
Asla kafe, AVM vs gibi yerlere kiminle olursa olsun gitmeyin. UNUTMAYIN! ZEHİRİ ALTIN TAS İÇİNDE SUNARLAR! BAL DA ONUN SUÇ ORTAĞIDIR!
Unutmayın lütfen!
SAĞLAM VE SAĞLIKLI DÜŞÜNEN TOPLUM, ANCAK ALLAH YOLUNDA, SAĞLAM İMANLI VE İHLÂSLI, CENAB-I ALLAH'IN CC, AYAKLARININ ALTINA CENNETİ KOYDUĞU, HZ. HATİCE, HZ. FATIMALAR GİBİ YETİŞTİRİLMİŞ ANNELER TARAFINDAN OLUŞTURULABİLİR. BUNUN HAZIRLIKLARI DA ÇOCUK DAHA DOĞUMUNDAN İTİBAREN İHTİMAMLA YETİŞTİRİLİRSE MÜMKÜN OLACAKTIR.
BU ŞEREFLİ GÖREV SİZLERİ BEKLİYOR!
RABBİM SİZLERİ HER TÜRLÜ FİTNEDEN VE KÖTÜLÜKTEN MUHAFAZA EYLESİN İNŞAALLAH...
Selâm ve dua ile…
 
Üst