Notu Gizle
SORU'NU SOR cevabını size iletelim. Soru sormak için TIKLAYINIZ.

Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi Kısa

Konusu 'SİYER-İ NEBİ' forumundadır ve sultan_mehmet tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. sultan_mehmet

  sultan_mehmet © ◄ كُن فَيَكُونُ ► Yönetici Forum Administrator

  Mesajlar:
  16.603
  Beğenileri:
  2.897
  Ödül Puanları:
  9.598
  [H2]Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi Kısaca[/H2]

  Efendimizin çocukluk çağı hakkında güzel bir yazı. Okumanızı öneriyorum.

  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v 20 Nisan 571 tarihinde Mekke'de doğmuştur.Peygamberimizin doğumundan iki ay önce babası Abdullah vefat etmiştir.Peygamberimiz babasız dünyaya gelmiştir.peygamber Efendimizi Annesi Amine büyümüştür.

  [​IMG]

  Muhammed isminin anlamı şöyledir:Övülen,Beğenilen herkesin saygısını ve sevgini kazanan kişi manaısna gelmektedir.Çocuklara uygun olmayan Mekkenin havası çok sıcak ve ağırdı.Bu nedenle çocuklar sütannelere verilirlerdi.Peygamber Efendimizi Annesi AMine Halime ismindeki bir sütanneye vermiştir 4 yaşına gelene kadar Peygamber Efendimize Süt annesi Halime bakmıştır.

  Peygamber Efendimiz 6 yaşında annesiyle birlikte Medine'ye gitmiştir.Orada Hz.Muhammed ve annesi akrabalarını ve babasının mezarını ziyaret etmişlerdir.Medine'de bir süre kaldıktan sonra Mekke'ye dönmek için yola çıkmışlardır.

  Yolda Peygamber Efendimizin Annesi Amine hastalanmıştır.Ebva denilen yerde vefat etmiştir.Annesini kaybettikten sonra Peygamber Efendimizi dedesi Abdülmuttalip bakmıştır.Dedesi onu çok sevmiştir ve hiç yanından ayırmamıştır.
  Peygaber Efendimiz 8 yaşında iken dedsini kaybetmiştir.Daha sonra onun bakımını amcası Abe Talip üstlenmiştir.
   
  Sponsorlu bağlantılar

Sayfayı Paylaş