Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi Kısa

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Hz Muhammedin Çocukluk Dönemi Kısaca

Efendimizin çocukluk çağı hakkında güzel bir yazı. Okumanızı öneriyorum.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v 20 Nisan 571 tarihinde Mekke'de doğmuştur. Peygamberimizin doğumundan iki ay önce babası Abdullah vefat etmiştir.Peygamberimiz babasız dünyaya gelmiştir.peygamber Efendimizi Annesi Amine büyümüştür.

Muhammed isminin anlamı şöyledir: Övülen,Beğenilen herkesin saygısını ve sevgini kazanan kişi manasına gelmektedir. Çocuklara uygun olmayan Mekkenin havası çok sıcak ve ağırdı.Bu nedenle çocuklar sütannelere verilirlerdi. Peygamber Efendimizi Annesi Amine Halime ismindeki bir sütanneye vermiştir 4 yaşına gelene kadar Peygamber Efendimize Süt annesi Halime bakmıştır.

Peygamber Efendimiz 6 yaşında annesiyle birlikte Medine'ye gitmiştir. Orada Hz. Muhammed ve annesi akrabalarını ve babasının mezarını ziyaret etmişlerdir. Medine'de bir süre kaldıktan sonra Mekke'ye dönmek için yola çıkmışlardır.

Yolda Peygamber Efendimizin Annesi Amine hastalanmıştır. Ebva denilen yerde vefat etmiştir. Annesini kaybettikten sonra Peygamber Efendimizi dedesi Abdülmuttalip bakmıştır. Dedesi onu çok sevmiştir ve hiç yanından ayırmamıştır.
Peygaber Efendimiz 8 yaşında iken dedesini kaybetmiştir. Daha sonra onun bakımını amcası Ebu Talip üstlenmiştir.
 

Son düzenleme:
U

umurcan ortuğ

Ziyaretçi
kısa öz ve bilgilendirici olmuş çok teşekkürler ödev için yazdım
 

M

miray nisa

Ziyaretçi
bende ödev için yazdım çok güzel olmuş.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst