Yoldaki mayınlar (1 Irkçılık)

Bİtakat

Deneyimli Üye
Kademeli
Selamın en güzeli ile sizleri selamlarken
Bu gün ırkçılık üzerine fikri açıklamalarda bulunacağım inşallah.

Irçılık illeti kainatın yaratıldığının akabinde ; nevi beşerin ilk yaratıldığı zamanda peydah olan bir fitne tohumu olup İblisin isyanına neden bir fiildir. cc Adem As yarattığı zaman bütün meleike aleminin ona secde etmesini emir buyurduğu anda tüm melekeler secde ve itaat ederken İblis secde etmedi.

cc emrine itaatsizliğine neden olan bu davranışının nedenini kendisinin ateşten ,Adem as ise topraktan yaratıldığını beyan edip Ateşin topraktan üstün olduğunu idda etmiştir. İşte bu pis mirası zamanla üstünlük tasladığı Adem as cocuklarından israil oğulları kendilerince Farklı bir açılım yaparak din eksenine kaydırmayı amaç edinip başardılar. Bu yüzden Yahudi inancının sadece "seçilmiş "!! millet olan yahudi milletine ait bir din olarak görmüş "Musevi (Yahudi) olunmaz ancak doğulur" sözünü üstünlük ve ayrımcılıklarını ,şeytandan kalan bir büyük mikrobik mirası sahiplenme yoluna dini motifler eklemişlerdir.

Seçilmesi kendi iradesi ile olmayan bir değer için üstünlük adletmek şeytanın misasından sahiplenmektir.

Ey aziz ve pek değerli kardeşlerim iradi olmayan bir seçim ile emanet edildiğimiz aileler ne utanç kaynağımız olmalı nede Üstünlük adledeceğimiz bir konudur. Biliniz ki her hangi bir hastahanede doğup yanlışlıkla(Taktiri ilehi ile) Bir alman veya ingiliz bir aileye doğan çocuğu olarak verilsek; onlarda doğan çocuğu bilip büyütecektir. Büyüyen kişinin o milletin milliyetçisi (ırkçısı) olması muhtemel olup acı bir durumdur.

Günümüzde bazı ırkçı sözde müslümanlardan biri (kalpleri cc bilir) bir vakit Tv de Efendimiz sav'in bile ırkının Arap olmayıp kendi ırkından olma cüreti/gafleti/pervasızlığını göstermişti.Halbuki efendimizin ırkının ve kabilesinin ismi belli olmasına rağmen çarpıtması ne denli bir mikrobik illetien saplandığının belirtisidir.

Efendimizin "Arabın arap olmayana üstünlüğü yoktur üstünlük takvadadır" hadisi şerifi olayı net bir şekilde ifade ederken yer ve göğün yaradılış gayesi olan kendisinin arap olması araplara ayrıcalık tanımadığını işaret etmektedir.

Ülkemizde çeşitli dönemlerde halkın arasına sokulan nifak tohumları ile çeşitli çatışmalar ve hayatını yitiren halkımız olmuştur. Günümüzde bazı kişilerce halkımız arasına ekilmeye çalışılan nifak tohumlarından biri olan ırkçılık tohumu ile zarar verilmeye çalışılmaktadır.

Bilinizki insanoğlunun en büyük düşmanı olan şeytandan miras alanlar şeytanın saffındaki uşaklardır.
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
“Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız. Allah katında en şerefliniz Ondan en çok korkanınızdır.”
(Hucurat suresi, 13)


ırkı farklı diye insan insana zulmeder mi ?evet ediliyor malesef
ırkı farklı olan din kardeşlerimin ne zorluklarla mücadele
ettiğini duyduğumda ki üzüntümü hala ifade edemiyorum
dinimiz islam,Kur'an-ı Kerimi ve peygamber (aleyhisselatu vessellem)efendimizi takip ettiğimiz sürece
hataya düşmeyiz...inşeALLAH ....
RABBİMİZİN ayetlerinde ırkçılık yasaksa,YASAKTIR...
MUHAMMED MUSTAFA aleyhisselatu vesselam efendimizin sözlerine tabiysek MÜ'MİN olan ırkçı olmaz
hala ırkçılık yapıldığına şahit olmak canımı acıtıyor
Kulun kuldan üstünlüğü sadece Takvada olur ve olmalıdır

RABBIMIZA layık kullar,MUHAMMED MUSTAFA aleyhisselatu vessellem efendimize layık ümmet olabilmek duası ile
RABBİM takvada üstünlük versin inşeALLAH cümlemize ...amin

emeğinize sağlık HAKK teala razı olsun
çok güzel bir paylaşımdı :33439:
 
Üst