Yolda En güzel yürüyenler..!!!!

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Hikayeler Hep vardır. Okuruz dinleriz. Okumakta ve dinlemekteki amaç Bize ne kazanım sağladığıdır? Bu hikayeyide okuyun. Bir şey kazandırsın Bize ve size..:)
.............
Bir ülkenin kralı halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar vermiştir..Yolu yaptırır ve Yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce, bir yarışma düzenlemeye karar verir.

Ülkenin dört bir yanına duyurur. İsteyenin bu yarışmaya katılabileceğini ilan ettiren kral, yoldan en güzel geçecek kişiyi belirleyecegini ve ödüllendireceğini söyler.

Yarışma günü, insanlar akın ederler.

Bazıları en güzel arabalarını,bazıları en güzel elbiselerini getirmiştir. Kadınlardan kimileri saçlarını en güzel biçimde yaptırmıştır, kimi de yanlarında en güzel yiyecekleri getirmiştir.

Gençlerden bazıları spor kıyafetler içinde yol boyunca koşmaya hazırlanıyordur.

Nihayet, tüm gün insanlar yoldan geçerler, fakat yolu kat edip tekrar kralın yanına döndüklerinde hepsi aynı şikayette bulunur.

-Yolun bir yerinde büyükçe bir taş ve moloz yığını vardı ve bu moloz yığını yolculuğu zorlastırıyordu. Pek güzel yürüyemedik. Geçiktik. derler.

Günün sonunda yalnız bir yolcu da bitiş çizgisine yorgun argın ulaşır.
Üstü başı toz toprak içinde olan genç,
krala büyük bir saygıyla yönelerek elindeki altın kesesini uzatır.

"Yolculugum sırasında, yolu tıkayan tas ve moloz yığınını kaldırmak için durmuştum. Bu altın kesesini onun altında buldum. Bu altınlar size ait olmalı."

Kral gülümseyerek cevap verir.
"O altınlar sana ait delikanlı."

Delikanlı,
"Hayır, benim değil. Benim hiçbir zaman o kadar çok param olmadı."

Kral,
"Evet "Bu altınları sen kazandin, zira yarışmanın galibi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi sensin. Çünkü, yoldan en güzel geçen kişi, ardından gelenler için yoldaki engelleri kaldıran kişidir ! "

....
Bizde kunfeyekunda ve gerçek hayatımızda yürürken , Taş ve molozlarımı kaldırıyoruz? Yoksa Güzel elbiseler giyip , YOLCULUĞUMUZDA VE YOL BİTİMİNDE HEP ŞİKAYET Mİ ediyoruz.?
..???///???
Cw Dogukan Abiye teşekkürler
 
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
Çok güzel bir kıssa emeğinize sağlık. (f)
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
sultan mehmet kardeşim RABBİM ilminle birlikte amelinide güzel eylesin inşeALLAH
çok güzel konular açıyorsun ALLAH razı olsun CW doğukanıda merak ettim doğrusu

emeğine sağlık
 
Üst