Yalan nedir bilmek lazımdır

  • Konbuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
#1
Sadece yalanlar sevilmez. Ama yalan nedir bilmek lazımdır. Doğruyu bilirsen, yalan nedir bilirsin. Doğru olan nedir peki?

Dünyanın, insanların, hayvanların elbette doğru buldukları vardır, bunlar MÜKEMBEL olan Doğru değildir, çünkü tüm yaratılmış olanların hepsi mükembel değildir. Sadece Allah. Yaradan. mükemmeldir. Onun için, insanların, kendiniz dahil, Doğrularına dayanmayın/güvenmeyin. Ben "bilirim" diyen, bilir belki ama 100% bilemez. 100% bilen sadece Allahtır.

Madem öyle, ben kendime güvenmem. budur teslim olmak. Allah'a güvenmek ancak kendine ve başkalarına güvenmemekle olur. Bu da zordur bir insan için. Çünkü hepimiz ararız o sığınağı. Ama maalesef hepimiz yanlış yerde arıyoruz. Hoşuna gidene sarılma. İşine gelene güvenme...zorluklardan kaçma...dur olduğun yerde, sabret.. bir şey istemeden sus ve dinle. bekle. sabret. isteme bir şey... kabul et kaderi.. bekle... unutma Allah'ı. Allah'tan bekle, insanlardan ve kendinden değil. Budur Aşk Yolunda yürümek... bu Yolda yürüyebilene Allah yalan nedir gösterir.. ve sen bunu bilirsen, yalana inananları sevmezsin artık... bunu yaparsan da o insanlardan fenalıklar gelemez sana. Gelse de bile o fenalıklar seni yıkmaz... budur Gerçek nimet... Teslimiyetle girilir bu yola...

Yazan: Ullja Kuntze