Önemli Tesettür, Türban, Örtünme Hakkında Herşey

  • Konuyu başlatan kurtuluş
  • Başlangıç tarihi
okuryazar

okuryazar

Çalışkan Üye
kapanmak isteyen istemeyen; tesettür nedir bilen, bilmeyen, yanlış bilen, gerçek tesettürün nasıl ne şartlarda ne tarzlarda olması gerektiğini öğrenmek isteyen, kısacası tesettür örtünmek hakkında herşeyi anlatan çok faydalı bir konu olmuş, Allah razı olsun @kurtuluş
 

kurtuluş

kurtuluş

KF Ailesinden
Özel Üye
Her kadının içinde örtünme isteği vardır Nefs engelini aşmakda kolay değildir.Müslüman kardeşlerimiz faydalanması bizi sevindirir.

Nefs bilindiği üzere tüm hayırlara engel olmaktadır.Burada müslümana düşen Allah ne emrettiyse uymak ve yasaklarından kaçınmaktır.

Neden böyle istedi neden böyle emretti haşa isyana sürükler.Bunlar nefs ve şeytanin etkisiyle ile imanın azlığından meydana gelir.Kul imanını artıracak islami bilgileri okumalı öğrenmeli ve uygulamalıdır.İçinde örtünme isteği olan nice üye kardeşlerimize mümkün olduğunca yardımcı olduk.

İmanın artıran kulların daha fazla hayra yöneliceği açıktır.Daha fazla namaz kılayım daha fazla hayır işleyeyim daha iyi örtüneyim ...
Rabbimizin rızasını kazandıracak örtünmeyi bu bilgileri öğrenerek uygulayabilirsiniz Allah kabul etsin.

Örtünmek istemeyen müslüman tüm kardeşlerimizin kalbine Allah örtünme isteği versin aynı şekilde namaz kılmayan kardeşlerimize namaz kılma isteği versin.

Namaz içinde ilk önce iman, örtünme içinde de ilk önce iman diyoruz.Nefsin isteklerinede iman ile karşı çıkılır.Karşı çıkıldıkça ruh kuvvetlenir nefs zayırlar.Böyle oluncada Allahın emirleri kolayca uygulanmaya başlanır.Çünkü engelleyen nefstir.

Allahın emirleri ve yasaklarından kaçınma iman ile olur.

Yani nefsin isteklerinden sıyrılıp Allaha yönelince Allahda kulunu geri çevirmez.Kul gayret etmeli nefsle mücadeleye girişmeledir.
İmanınız kalbe insin en küçük rüzgarda uçmasın.Buda gayretle istemekle olur.
 

Üst