Tereyağ Yürek Krizini Önlüyor Mu

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Tere yağı sevenlere müjde :)

Kanadalı bilim adamları, yürek ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa niçin olduğu öne sürülen tereyağını temize çıkardı.

Yeni 1 araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, tereyağı ve sığır eti yürek krizi riskini ve kolesterolü düşürüyor, şeker hastalığı ve obeziteyi tedaviye yardımcı oluyor.

Alberta Üniversitesi profesörü Spencer Proctor ve asistanı Flora Wang tarafından yapılan araştırma sırasında, 16 hafta boyunca deney farelerine tereyağı ve inek etinde bolca bulunan vaksenik asit bakımından zenginleştirilmiş diyet uygulandı.

Vaksenik asidin vücutta kolesterol başta olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olan şilomikronların oluşmasını yavaşlattığı gözlemlenirken, deney sonunda kötü kolesterol bi şekilde bilinen LDL başta olmak üzere, toplam kolesterol ve trigliseritte düşüş görüldü.

Flora Wang, "Tereyağı, sığır eti ve türevlerinde vaksenik asid oranı en az yüzde 70’tir. Araştırmanın bizi en epey sevindiren sonuçlarından biri, metabolizmada birçok hasara sebep olan şilomikronların oluşmasının bu yolla yavaşlatılabileceği olmuştur. Bugüne kadar zararlı etkilerinden korktuğumuz doğal yağlar, aslında sağlığımız için son aşama faydalı. Tereyağı ve sığır etinin yürek krizi riskini düşürmesi, şeker hastalığı ve obezite tedavisine yardımcı olması ve kolestrole iyi gelmesi, bundan sonra 1 realite" diye konuştu.

Bu arada, doktora öğrencisi olan Flora Wang, araştırma sonuçlarını sunduğu, Alberta’da düzenlenen "Uluslararası Şilomikronların Zararları Sempozyumu"nda "genç araştırmacı" ödülünü aldı.
JulesVerne
 

GECE

Tecrübeli
Dedelerimiz tereyağ ve bal yiyerek ömür geçirmişler..Uzun zamanda yaşadılar maşaallah...

Allah razı olsun paylaşım güzeldi...
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
:icon_arrow::icon_arrow::icon_arrow::icon_arrow:
:930411:
bayılırım tereyağına :365538:
 
Üst