Teknolojinin olumlu etkileri nelerdir?

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Teknolojinin olumlu etkileri nelerdir? Teknolojinin insan hayatına olumlu yönleri hakkında kısaca bilgiler Teknoloji ve önemi ile ilgili yazı.

Teknolojinin olumlu yönleri hakkında kompozisyon


Son yıllarda teknoloji büyük bir ivme gelişmiş ve bu da insanların hayatında bir takım olumlu gelişmelere sebep olmuştur. Şimdi sizlere teknoloji sayesinde insanların hayatında olumlu yönde ne gibi değişiklikler olduğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız:

1. İnternet sayesinde şimdi siz ödevlerinizi internet üzerinden araştırıyor ve öğreniyorsunuz. Sizin açınızdan kolaylık bu yönde olmaktadır.

2. Milattan önce 5000 yıllarında saatte 3 km hız yapabilen kızaklarla taşımacılık yaparken şimdi hızlı tren ve arabalarla saatte 1000 km'ye kadar hız yapabilen araçlar geliştirilmiş ve bu da insanların ulaşımını kolaylaştırmıştır.

3. Teknolojinin gelişmesi insanlara hayatında birçok kolaylık getirmekte ve işlerini daha kısa sürede tamamlama fırsatı vermektedir. bilgisayarlar sayesinde binlerce sayfa tutan hesaplamaları saniyeler içinde yapabilirsiniz. Mühendislik alanındaki hesaplamalarda bilgisayar programları çok işe yaramaktadır.

4. Tıp alanında da teknolojinin gelişmesi ile hastalıkları tedavilerde hastalara rahatlık ve kolaylık sağlanmıştır.

5. Son zamanlarda akıllı tahtaların gelişmesi ile okullarda tepeşir tahtalarına son verildi ve bu da eğitim alanında olan olumlu bir gelişmedir.
 

Son düzenleme:
H

hsei

Ziyaretçi
Teknoloji aslında çok da yararlı değil ama bunu zaman gösterecek ne diyelim. Yüzyıllar sonra görecek torunlarımız.
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
M

Metehan

Ziyaretçi
Teknoloji aslında çok da yararlı değil ama bunu zaman gösterecek ne diyelim. Yüzyıllar sonra görecek torunlarımız beğenecek
 

L

La tağut

Üye
Üye
... bu siteyede bakabilirsiniz
 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst