O halde siz,akşama ulaştığınızda ve sabaha ulaştığınızda Allahı tesbih edin.(Rum-17)

kalpteniman

KF Ailesinden
Özel Üye

Hazreti Allah c.c. Ayeti kerimesinde!
O halde siz akşama ulaştığınızda ve sabaha ulaştığınızda Allahı tesbih edin. (Rum-17)
Buyuruyor!!
İlâhi buyruğa uymamız farzdır, O'nun bizlere enerji güç kuvvet veren, melun şeytana kalkan olan mübarek ismi celilini sabah kalkınca akşam yatarken anmamız kendimizi güvence altına almamız lâzım.

Sabah uyanınca kahvaltıya oturmadan O'nu anan (sabah namazını kılan) gündüzünü de ibadetle geçiren, gece olunca yatsı namazını kılan yatağa öylece yatan kişi hazreti Allahın rızasına kavuşmuş O'nun koruma sahasına girmiştir hazreti Allaha tam teslim olan biriyse kesinlikle her belâdan uzak olur o halde ölse bile cennettedir.

Sabah namazımı kılmış işe yetişmek için Euzü besmele ile bizi şantiyeye götürecek olan servis aracına binmiştim, servis aracı tam doluydu ayakta dahi arkadaşlarımız vardı biraz yol aldık ki güm dedi arabanın ön lastiği patladı araba sağa kayayarak takla atmaya başladı ben her başım aşağıya geldiğinde Lâilâheillallah diye bağırıyordum araba dördüncü taklada dört tekerinin üstüne düştü ve ben havada kuş gibi uçtuğumu kaza mahallinden on metreye yakın uzakta yere iki ayağımın ve iki elimin üzerine düştüğümü dün gibi hatırlıyorum ne ayaklarım ne kollarım kırılmadı adam paraşütle atlıyor eğer sert iniş yaparsa ayakları kırılır biz ise tamamen bağımsız olarak uçtuk ve konduk kılımıza zarar gelmedi.

Bizim neyi anlatmak istediğimizi anlayan anlamıştır daha fazla açıklamaya gerek yoktur.
Yeter ki sen Kâinatın sahibine ve meleklerine iman et itimat et gör ki neler görürsün nasıl korunursun.
Fakat kalpten iman ve ardından itimat gelecek, bu duygular olmazsa bu hikmetler olmaz.
İşte hazreti Allahı zikir bu kadar tesirlidir hazreti Allahın Melekleri seferber olur.
Biz araç takla atarken Lâilâheillallah diye O'nun adını anmakla hazreti Allaha sığınmakla büyük acılardan kurtulduk çünkü arabadaki çoğu iş arkadaşlarımız bizi namaz kılarken gördüklerinde! kıl bize de dua et diyerek çaktırmadan alay ediyorlardı kaza sonucu ise hepsi hastahanelik oldular.

Hazreti Allah c.c. Zatını zikreden, zatına şükredenlerden olmamızı cümlemize nasip etsin inşaAllah Selâmıaleyküm.

Kalpteniman

0053.gif
 
Üst