Muhammed (s.a.v), İngiltere'deki En Popüler İsim

Matemkar

Üye
Üye
Uluslararası Kur'an Haber Ajansı'ndan özetleyerek; "Muhammed (s.a.a), İngiltere'deki En Popüler İsim"

Peygamber-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve âlih)'in ismi, Muhammed, İngiltere'de 2013 yılında, yeni doğan bebekler için en popüler isim oldu.

Breitbart London, "Ulusal İstatistik Kurumunun belirttiği rakamlara göre, geçen yıl, Hazreti Peygamber'in (s.a.a) ismi, ebeveynler tarafından en çok tercih edilen Oliver ismini geçtiği"ni belirtti.

Gerçi açıklanan sonuçlar 6.949 bebek ile Oliver ismini listenin en tepesinde gösterse de, istatistiklerin Hz. Peygamber'in (s.a.a) isminin farklı telaffuzlarını listeye ayrı ayrı olarak girdiğini unutmamak gerekir.

Yani, "Muhammad" ismi 3.449 bebekle on beşinci sırayı alırken, "Mohammed" ismi 2.887 bebekle yirmi üçüncü ve "Muhammad" ismi 1059 bebek ile elli yedinci sırada.

Sadece en yaygın bu üç farklı telaffuzun toplamı bile, 7.445 çocuğa, geçen yıl, Hz Peygamber'in (s.a.a) mübarek isminin verildiğine ve bunun rahatça Oliver ismini geçtiğine işaret ediyor.

Önceki yıllarda da Muhammed isminin İngiltere'de çocuklar için seçilen en çok yaygın isimlerden olduğu bilinmekteydi. 2008'de en yaygın üçüncü, 2009'da ise yine birinci isim olmuştu.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst