Kuran Okumak Ve Ayetler Üzerinde Düşünmek

sahasan

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Forum Administrator
#1
Gaflet tehlikesine karşı en etkili çözüm : Allah'ın kullarına yol gösterici bir nur olarak indirdiği Kur'anı okumak ve onun üzerinde düşünmektir. Kur'an okumak insanın Allah'a yakınlaşarak , Rabbinin üstün ilim ve kudretini kavramasını sağlar. Ayrıca insanın daha önce bilmediği , düşünmediği ya da düşünüpte cevabını bulamadığı birçok konuda en açık ve en doğru bilgiyi verir. Bu nedenle Kur'an-ı Kerim'i samimi bir niyetle okuyan ve anlayan bir insan kalbi tatmin olmuş olarak Allah'a yönelir.

Samimi bir şekilde ayetler üzerinde düşünen insan ; düşünce ve hareketlerindeki yanlışların farkına varır.Bilmediği ya da önemsemediği için yaptığı yanlışların ya da yapmak zorunda olup da yapmadığı yükümlülüklerin önemini ve ciddiyetini anlar. Rabbimiz'in üstün ilim ve kudretini kavrar ve Allah' a karşı duyduğu sevgisi ve korkusu artar.

07.01.2009
 

zeyd

KF Ailesinden
Özel Üye
#4
Kur'an okumak insanın Allah'a yakınlaşarak , Rabbinin üstün ilim ve kudretini kavramasını sağlar. Ayrıca insanın daha önce bilmediği , düşünmediği ya da düşünüpte cevabını bulamadığı birçok konuda en açık ve en doğru bilgiyi verir.

ALLAH RAZI OLSUN

İNŞAALLAH HER GÜN OKUYANLARDAN OLURUZ AMİN

HANİ BİRDE BİR HADİS VARYA
KUR'AN OKUNMAYAN EV ÖLÜ GİBİDİR
KUR'AN OKUMAYAN İNSAN ÖLÜ İNSANDIR
EVLERİNİZİ MEZARLIĞA ÇEVİRMEYİN

SELAM VE DUA İLE