Kötü Karekterli Genç....

Kraliçe

KF Ailesinden
Özel Üye
Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş."Arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman her sefer bu tahta perdeye bir çivi çak" demiş.

Genç, birinci (ilk) günde tahta perdeye 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendine kontrol etmeye çalışmış ve geçen her günde daha az çivi çakmış. Nihayet bir gün gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahta perdenin önüne götürmüş. Gence "bugünden başlayarak tartışmayıp, kavga etmediğin her gün için tahta perdeden bir çivi çıkart (sök)" demiş. Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona, "Aferin iyi davrandın ama bu tahta perdeye dikkatli bak. Artık çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş ve eklemiş: "Arkadaşlarla tartışıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin ama bu delik aynen kalacak " (kapanmayacak).
Bir arkadaş ender bir mücevher gibidir. Seni güldürür, yüreklendirir; sen ihtiyaç duyduğunda yardımcı olur, seni dinler, sana yüreğini açar" demiş.

(alıntı)
 

Kraliçe

KF Ailesinden
Özel Üye
Okuduğunuz için ben teşekkür ederim RABBİM HEPİMİZDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH
 

Benzer Konular

F
Cevaplar
1
Görüntüleme
958
Farisi
F
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
981
tugce292929
T
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
iyikotu
I
Üst