Kişisel Gelişim kitaplarının etkisi

Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişimi Engelleyebilir mi?

 • Hayır.

  Kullanılan: 7 46.7%
 • Evet.

  Kullanılan: 2 13.3%
 • Evet.Ama bir kısmı

  Kullanılan: 6 40.0%

 • Kullanılan toplam oy
  15

KF_Admin

Administrator
Forum Administrator
S.A.

Bence son zamanlarda yayınlanan ve ticari kaygı içeren birçok kitap yeterince faydalı olamıyor. Hele birde kişisel gelişim kitaplarında verilen gelişim yöntemlerini uygulayıpta başarısız olanlar kendilerine olan özgüveni yitiriyor.
Biz kişisel gelişim kitaplarından işimize yarayan kısımları seçip alabilecek kadar bilinçli olmamlıyız.

Sizde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim....
 

Zeynebül-Kübra

KF Ailesinden
Özel Üye
Ben de kişisel gelişim okuyorum.uygulayanlar var.ama başarılı oluyorlar mı?tabii ki hayır.okuyunca insana özgüven geliyor.ben başarırım ya bunu gibilerinden.Ama başarılı olmayınca haydii o özgüven yerlerde..Okuyunca rahatlıyo insan.Hatta bi kitap okumuştum.Ahmet şerif İzgörenin.Hıdır Kişisel Gelişiyor diye.adam biçok kişisel gelişim okuyor.uygulamaya çalışıyor ama rezil oluyo. mesela bunun gibi.:7719:
 

__DURU__

KF Ailesinden
Özel Üye
son yıllarda kişisel gelişim'le ilgili çok sayıda kitap mevcut piyasada!..yalnız dikkat etmekte fayda var. çünkü bir çok kişisel gelişim adı altında satan (özellikle bir kitap var ki)adını vermek istemiyorum.(kurallara aykırı olabilir).bol,bol incilden misaller veriyor.!!!!!!!.gelişim adına satılan bu tip kitaplar müsait beyinler için tamamen yıkama malzemesi olarak kullanılmakta.çok iyi araştırıp alınmasından yanayım..:tşk:
 

Fatımatuzzehra

Kıdemli Üye
Kademeli
ben bi tane okumuştum çokk süperdi adıda şu hortumlu fil dünyada yalnız bir hayvandır herkese tavsiye ederimm
 

slymndzgn

Tecrübeli
Ben bir türlü oyumu kullanamadım,
Çünkü ben kendime yakın hissettiğim kişilerin
kitaplarını okuyorum, Zambak yayınları ...falan.

Takip edemediğim, etmediğim kaynaklar faydalı oluyor mu bilmiyorum :S
 

cemre

KF Ailesinden
Özel Üye
Kişisel gelişim kitapları okurken seçici olmak gerektiğine inananlardanım. Bu yüzden bu sorunun evet ya da hayır diye net bir cevabı yok bence. Şu ana kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları benim için faydalı oldu diyebilirim. Safvet Senih'in kitaplarını önerebilirim. Dale Carnegie'nin de hayatını okumak kişisel gelişim açısından gerçekten faydalı.
 
Üst