İstihare duası Okunuşu Arapça ve Türkçe

  • Konuyu başlatan sultan_mehmet
  • Başlangıç tarihi
sultan_mehmet

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
İstihare duası Okunuşu Arapça ve Türkçe

İnsan kendi hayatı hakkında bir şeyin hayırlı olup olmadığına bir işaret için yatacağı vakit, iki rekât istihare namazı kılar.
Bu namazın ilk rekatında Fâtiha'dan sonra Kâfirûn, ikinci rekatında Fâtiha'dan sonra İhlâs Sûresini okur.
Namazın sonunda istihâre duâsını okuduktan sonra abdestli olarak kıbleye yönelip yatar.

Rüyada beyaz, yeşil görülmesi, o işin hayırlı olduğuna, siyah-kırmızı görülmesi şerre delalet eder.

Arapça okunuşu:

Allahümme innî estehîruke bi'ilmike ve estekdiruke bikudretike ve es'elüke min fazlikel'azîmi feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemü velâ a'lemu ve ente allâmü'l ğuyub. Allahümme in künte ta'lemü enne hâzelemra hayrun lî fîdînî ve meâşî ve âkibetî emrî ev kale a'cili emrî ve âcilihî fakdirhu lî ve yessirhulî sümme bâriklîfîhî ev in künte ta'lemü enne hâzelemra şerrun lî fî dînî meâşî ve âkıbeti emrî ve kale a'cili emrî ve a'cilihî fasrifhu annî vasrifnî anhü fakdurlil hayra haysu kâne sümme erzınî bihî (ve yüsemmî hâcetehû)

Manası:"Allah'ım! Senin ilminden hayır isterim, Senin büyük ihsanından dilerim. Sen kadirsin ben değilim, Sen bilirsin ben bilmem, gizlileri çok bilirsin. Ya Râbbi, bu iş dinime, yaşayışıma hayırlı ise onu yapmama kuvvet ver, onu kolaylaştır. Onu bana mübarek kıl. Eğer bu iş dinime, dünyama, işlerimin sonuna yaramaz ise onu benden, beni ondan çevir. Vereceksen hayırlısını ver, onunla beni razı kıl."

Sonra dilediği şeyi zikreder.
 

Son düzenleme:
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
rabbim herkezn dua sini kabul etsin kalbndeki ni kaderine yazsın
 

I

istihareci

Ziyaretçi
Arkadaslar iyi güzel istihare duasının türkçesini okunuşunu anlamını yazmışsınız tamamda istihare ne zaman yapılır, istihareye ne kadar güvenilir, istihareye kim yatar, istihareyi kim neye göre nasıl yorumlar, istihare rüyası sonucuna göre amel edilirmi keşke bunlarıda açıklasaydınız. Çünkü insanlar daraldıkları yerde bir çıkış olarak istişareye koşuyorlar ama unutmayın önce istişare yapılır ve istişare bağlayıcıdır, sonra duruma göre istihare yapılır ve istihare sadece tercih etmeye teşvik edici olabilir, istihare kesin değildir, bu nedenle sizi mesuliyetten kurtarmaz, istihareyi suistimal etmeyin lütfen sonra çok pişman olmayın.
 

I

istihare duası

Ziyaretçi
bu istihare duasını uyumadan önce namaz kıldıktan sonramı yapacaz acaba?
 

A

Ahmedi Hani

Ziyaretçi
arkadaşlar bana istihare duası istihare namazı ve istihare uykusu rüyası hakkında ayetlerde yada hadislerde geçen kaynaklar varsa paylaşırmısınız
 

Üst