İki kişinin arasını düzeltmek için esmaül hüsna

  • Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Küs olduğun biriyle barışmak için ne yapılır, dargınlıkların bitmesi için baba oğul arasını düzelten dua, baba oğul muhabbet duası.

Babam ile aramda kırgınlık var. Bu kırgınlıkların çoğunda babamın adaletsiz davranışı, kin duygusu ve haksız yere zulmü var. Yemin ederim kendimi haklı çıkarmaya çalışmıyorum.

Rahmetli anneme çok zulüm etti bize de, evimizde hep huzursuz tedirgin baba korkusu vardı. Bizleri korkudan yalana başvurmamıza sebep olurdu. 2 veya 3 defa şu işleri yap şundan beni kurtar vs vs sana hakkımı helal edeceğim dedi, hakkını helal edecek diye yaptım benimle dalga geçerek az kaldı şunu da yap helal edeceğim onu da yaptım sonra, helalleşmak o kadar kolay değil diyip meseleyi kapattı. Yaptıklarını burada yaz yaz bitmez, ben Allah'dan korkuyorum vebale girmek istemiyorum. Allah'ın emri olduğu için görüşmek ilgilenmek barışmak istiyorum ,benim manevi olarak düşüncemi bildiği için hep yokuşa sürüyor, karsılaştığımızda eline veriyorum vermiyor konuşmuyor, sonra yakınlarıma farklı konuşuyor, benimle işi ahirete bıraktığını söylüyor. Bana sırf acı çektirmek için yapıyor diye düşünüyorum. Israrla araya birilerini sokuyorum istemediğini söylüyor. En son araya soktuğum yeğenime, benim babam yok öldü deyip babamla görüşmeyen kız kardeşimi alıp babama gelirsem beni affedeceğini söylemiş. Kız kardeşim ahlaksız biridir. Bana yalan yere iftira edip şerefimle namusumla oynamıştır. Babamın bu isteğine bile tamam dedim. Abim yeğenim yengem kız kardeşimle görüştü.

Kız kardeşim babam öldü beni arayıp sormasın ben gelip gitmem benim için yok demiş,babam bunu duyunca beni istemediğini ahirette hesaplaşacağını söylemiş, ben ne yapmalıyım ısrarda devam mı etmeliyim babamın gelir mi bilmiyorum vicdana, merhamete gelmesini mi bekleyim ömür yeter mi bilmiyorum. Allah rızası için bir yol gösterin.
 

Z

znsdbgdbbd

Yeni Üye
Üye
iki kisinin arasini düzeltmek icin esmaul hüsna konusu
google com a gir
 

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst