Haydi İbrahim! Gidelim...

  • Konuyu başlatan AhDe_VeFaLi
  • Başlangıç tarihi
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
cesaret,edebiyatsız kelimelerde okunurmuş. korkaklar,sığınırmış en felsefi,en anlaşılmaz,en yapay cümlelerin arkasına ve sadece laf üretirlermiş başkalarına. fakat sen ey İbrahim! suskunluğunla putları kırarken,devrimin adını yazarken tarihe,putlar bile şaşırmıştı dilindeki en güzel en sade cümleye. lailaheillallah cümlesiydi, haykırmayı bilen yüreklerin cenneti.
yine öyle ışıl ışıl gözlerle bak bana İbrahim! ben putların yanında asılı duran bir cansız beden de olsam,sen yine de gülümse bana. ateş yalasa da yanağını sen yine tebessüm dersleri ver,tevekkül şarkıları mırılda,alay edenlerin kulaklarına. belki ben de gelirim peşinden.belki babilde buluşuruz. haydi kalk gidelim buralardan derim sana. bir tek canlı kalmadı buralarda.umut başka diyarlarda derim. terkederim bu şehri senin gibi İbrahim! Ankara dar gelir bana da,hicret ederim ben de Rabbime.
tut elimden İbrahim! avuçlarımda büyüttüğüm ayım,güneşim,yıldızlarım şimdi hesap verecek bana. birer birer dökülüşleri karşısında,sönüşleri,bitişleri karşısında hüngür hüngür ağlayacaklar yanımda. ben istemedim oysa onların ışığını. ben ismailimden yana olan sevdamı bile ateşin içinde bıraktım İbrahim! ve diri bir yürekle yeniden dikildim nemrudun karşısına.
buralarda artık kimse yaşamıyor İbrahim! haydi gidelim yaşamın olduğu yere. baltan,bıçağın,heyben,yürek suyun,sönmüş güneşin,babana sözlerin,kabeye koyduğun taşın...hepsini al yanına. mancınığa hatıra bırak hırkanı. el ayandaki teri sil nemrudun toprağına. ve yalnızlık nedir bilmeden düş yollara. ardında ben,ardında düşlerim..ve edebiyatsız bir cümle ile haykır bana...alıntı​
 

__DURU__

KF Ailesinden
Özel Üye
edebiyatsız bir cümle ile haykır bana...

korkaklar gibi,edebiyata sığınmadan kendince bir cümle kur!....emeğinize bereket olsun inşAllah...
:tşk:
 
Üst