Hayatımızdaki Tercihler Adına bir Hikaye...

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
Hayatımızdaki Tercihler Adına bir Hikaye...

Birgün uzak diyarlarda çok güzel bir kız yaşarmış evlenme çağı gelmiş fakat ona gönül veren kimseyi beğenmiyormuş sonunda yerli halk ülkenin en yakısıklı ve gururlu delikanlısını getirmis ve kızla tanıstırmış, delikanlı kızı görür görmez aşık oluvermiş fakat kız ona bile burun kıvırmış ve delikanlı buna dayanamayıp ülkeyi terk etmiş yıllar sonra yolu yi...
ne kızı gördügü yere düsmüs ve kendisini begenmeyen kızın kimi begenip evlendigi...ni merak etmis evini ögrenip kapının önünde evden kocasının çıkmasını beklemis bir süre sonra evden alçak boylu topal ve sarhos bir o kadarda çirkin biri içeriye dogru bagira çagira sokaga çıkıp evden uzaklasmıs, bizim delikanli o kadar sinirlenmiski hemen kapıya dogru gidip yumruklamaya baslamıs kapıyı her zamanki güzelligiyle kız açmıs ve ilk görüste tanımıs begenmedigi yakısıklıyı. delikanlı kıza hiddetle :
- Bu adam içinmi beni begenmedin, diye bagırmıs.
kiz sakin bir biçimde :
-Benimle arka bahçeye kadar gelebilirmisin. demis.
arka bahçeye gittiklerinde çok güzel güllerle dolu bir bahçe görünmüs.bahçenin basında kız;
-Ben bahçenin sonuna gidiyorum bu bahçedeki en güzel gülü bana getireceksin fakat asla geri adım atmayacaksın ve sadece bir gül koparacaksın demis çocuga
delikanli bir iki adım atmıskı üzeri su damlacıklarıyla dolu bir gül görmüs tam koparıyormuski bir adım sonra daha tomurcuk halinde kıpkırmızı bir gül ,ona dogru yönelmis fakat tam koparacakken biraz ileride hayatında gördügü en güzel gül bütün ihtisamınla orada duruyor ve kendi kendine biraz ileride kesinlikle daha güzeli vardır diye düsünüp adımlarını atmaya baslamıs. fakat birde ne görsün güller yavas yavas kuru ve boynu bükülmeye baslamıs çocuk ilk gördügü güller gibi bir gülün mutlaka olabilecegini düsünüp bahçenin sonuna dogru yaklasmıs artık kıza sadece bir iki adım kalmıs ve çocuk bahçenin sonunda kuru ve artık gül denemeyecek kadar kötü bir gül alip kıza utanarak uzatmıs.
ve kız çocuga :
iste benim yıllar önce düstügüm hata bu demis...

Her zaman daha iyisini bulmak isterken ömür geçer ve sen en kötüsüne razı olmak zorunda kalırsın.. Bu yüzden gençlik elden gitmeden elindekiyle yetinebilmeyi öğrenmek gerekir..
 

' Yaren

KF Ailesinden
Özel Üye
konuya biraz komik yönünden yaklaşıp
bir karikatür paylaşayım dedim bir de.

senden-elektrik-alamadim_122525.jpg
 
Üst