Harem gerçeği/Gerçeği yazmayan tarihçiler utansın

Bİtakat

Deneyimli Üye
Kademeli
İnsan oğlu yaşadığı sürece bir çok acılar yaşar. Bazen düştüğü yerde kan ve acı birlikte yaşanır. Ancak bunlardan daha ziyade yaşanılan bir acıda yürekte yaşanan acılardır. Belki bunlardan biri olan Ecdadı osmaniyeye dil uzatarak karalama amacı güden bazı zihniyetlerin duruşu. Hiç bir ülke yoktur ki kendi acdadını bu denli hasmihane duygular ile karalamaya çalışır.Ancak biz istisna olanlardanız.

İşte bu güneşi karalama alışkanlığına sahip neferlerin enstruman olarak kulandıkları değerlerin başında "Harem" gelmektedir. Ancak acaba harem işlev yönü ile ne idi? veya ne yapardı diye irdelemeden farklı noktalara çekilerek; Ecdadı osmanyenin sultanlarını aşalamak ve şehvet düşkünü göstermek için haremi olduğundan başka göstermeye çaba sarf edilmesi kabul edilemezdi.

Gerçekte harem savaş zamanında yetim kalanların barınma ve yiyecek ihtiyacının tespit edildiği.Yetim ve dulların barınak olarak kulanıldığı bir yer iken Bu ecdadı osmanyeye saldıran neferler tarafından kasti olarak Yanlış manalar yüklenmeye çalışılmıştır.
 
Üst