Gülümün ölümünü çiziyorum rahatsız etmeyin…

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
Gülümün ölümünü çiziyorum rahatsız etmeyin…

Bir çığlık duyuyorum, sedası ömrüne isyan.İlk kez kalbime inanmıyorum, inanamıyorum.
Mevsimler den hazan vakit gül solumu, mekân, hüzne durmuş dallarda, umut açmayı bekleyen düşler… Beyaz bembeyaz tuvalde duran kara yazılı bir mazi…Paletimde bütün renkler siyaha çalıyor, fırçamdan kırmızı, kan kırmızı bir katre. Adı; sızı, sızların ağa babası. Susun susun bir çığlığa ad koyuyorum. Uzak durun bir intiharı duyuyorum, durun durun ben bu sesi tanıyorum ben bu sesi , ben bu sesi ….

Çizdim. ben bu sesi çizdim silemiyorum, silemiyorum….
Sararmış parmaklarımın arasında bir katli üstlenmiş fırça, döşüne bir hayal perdesi düşmüş gözlerine ilişiyorken gülümün, henüz hiçbir yüreği yakmamış
Vakti sala diyorum, topluyorum elimi, ayağımı, fırçamı, paletimi, kıyama durmak için bir ölümü evetlemek üzere.
Şahadet etmek için ehli çocuk ve bütün günahlardan muaf olduğuna yaratana.

sandığım zifir saçlarında esen yellerine türküler dökerken kirli dişlerimi sıkarak, bir çocuk yüreğine küfrederek kirlenmiş dilimden seçiyorum bütün tonları.

Toplanın toplanın gülümü öldürüyorum. Toplanın ben bir gülün ölümünü çiziyorum. Çiziyorum çiziyorum siliyorum…Yemin etmek için katili ben olduğuma bir gülün.
Saf tutuyorum bütün bedenimle

Soğukkanlıyım her halimle, teneşire ilişiyor gözlerim renklerin kardeşliğini görüyorum beyaza bürünmüş haliyle bir gül ölüsünde. Maharetine hayran kalıyorum ellerimin bütün sesleri unutuyorum, unutuyorum günleri, ayları, yılları. Siliyorum bu katliamdan geri kalmış bir tablodan bütün renkleri, siyah örtüyor her renkten kalmış lekeyi. Öldürmekteki ustalığıma hayran kalıyorum yeniden. Omuzluyorum teneşirden ömrümü…

Ve sarıp sarmalıyorum onu göndermek üzere mutlak sahibe. Hadi hadi toplanın size bir sır söylüyorum, ben gülümü yüreğimle beliy

orum.
Hadi ömür boyu susun bu sırrı ben yüreğimi gömmeye gidiyorum…

Artık tükürülecek yüzler biriktirmek yok

Ölümünü kuşanmış güllere hayat sunmak yokYok, bir daha iyileşmek istemeyen yarayı sarmakYanlış yönlere kıyam rüku, yok, yok yok…!!!

cesur cümleler dökmek yok

masum kafiyeler tutturup hayata ve vefaya dairKolay ezberlenecek yarım bırakılmış şiirler biriktirmek


Malum adreslere,


Yok bir daha tövbe gerektiren dualar, yok yok!!!
 
Son düzenleme:

enes61

KF Ailesinden
Özel Üye
derin duygularla yazılmış, kendi acizliğini kaleme almışçasına yazılmış. lakin güzel olmuş... "son pişmanlık fayda vermez" misali:üzgün:
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
ANLAMADIM

yada yazıda umduğumu bulamadım

yinede emeğine sağlık kardeşim
acizliğime ver lütfen hakkını helal et​
 
Üst