~ Gözyaşı ~

  • Konbuyu başlatan AhDe_VeFaLi
  • Başlangıç tarihi
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
#1
Gözyaşı;
gönüller iklimine sunulan nimetlerden sadece bir tanesidir. Kalbi yumuşaklara, merhamet dolu olanlara Allah'ın bahşettiği güzel bir nimet. Hem de bedeli ödenmeyen ödenemeyecek olan bir nimet.

Biz biliriz ki, Her nimetin bir külfeti, her külfetinde bir nimeti vardır.
Gözyaşı;
göklere uçurur gecelerde kendini bileni, karanlık sandığımız geceleri aşk ve ateşin rengine boyar, kıpkızıl yapar.

Gözyaşı
yıldızlara alırda götürür, götürürde yakar seni. Sevda ağacının meyvesidir en tatlı en sade ve en güzel. Aynı zaman da sevda tohumunun yegane can suyudur.

Gözyaşı
yıldızları tanımaya doğru çıktığımız yolculukta; dünyada üşüyen bedenimizi ve yüreğimizi ısıtabilen bir güç, acizliğimizi ispatlayan bir sevdadır.

Akar, gözyaşı
gözlerimizden ince ince ve tane tane

Sevda tohumunu ektiysen kalbe, merhamete, vicdana; yazdıysan acılar içinde bir mektup gel diye, yıldızlar haydi uçurun beni göklere dediysen ve her şeyin, herkesin sevgisini çıkarıp, tek O'nun sevgisini doldurduysan beynine, kalbine, tüm hücrelerine İşte o zaman çağır ve başla yüreğindeki sevda ağacını gözyaşlarıyla
sulamaya.

Her gece çökerken yavaş yavaş yüreğine, yalnızlığa adım atarken; dertlerinle, aşklarınla, sevinçlerinle ve hüzünlerinle baş başa kalmaya başlayınca, seni terk etmeyen tek dostun, tek yoldaşın
gözyaşıdır. O her yerde her zaman seninledir. Yeter ki iste, yeter ki çağır. O hemen gelir.

Gözlerine yaş dolduysa üzülme iyi bak, gözlerinden damlayan
gözyaşına. İyi bak neler diyor sana. İyi bak, ne diyor sana

Ben
gözyaşıyım.

Allah'ın ilk yarattığı gibi tertemiz, günahsız ve safım.
Bana nice hasret sığmış, tasa yerleşmiş. Sizinle var ol-muş, sizinle yaşamışım. Eğer beni sizlerin gözlerine getiren yüreğinizin derinliklerinden çıkıp en Yüce makama çıkan tövbenizse; ben yıldız olur yağarım yüreğinize. Yıldız olur dizilirim kirpiklerinize. Gözlerinizden başlayarak bedeninizi meleklerden bile daha saflaştırır hafifletirim. Uzayın bilinmeyen, bilinmesi de mümkün olmayan noktalarına ışınlarım sizi. Fark edemezsiniz bile. Ben senin Yaradan'ın önündeki acizliğinin şahidi, ispatıyım..Yüreğindeki kibri, kibirden doğan kötü duyguları, hastalıkları yıkar, ruhunu temizlerim.
Ben
gözyaşıyım.

Ayrılmaz dostunum senin. Kötü günde de iyi günde de hep
gözlerindeyim. Sevincinizde de hüznünüzde de ben varım. Benimle paylaşırsınız her şeyi.. Ben hep
gözlerinizdeyim. Yeter ki çağırın beni, yeter ki isteyin beni.

Ben
gözyaşıyım

Allah'ın ilk yarattığı gibiyim hâlâ. Tertemiz ve günahsızım.
Dualarınız benimle ulaşır Yaradan'a. Ben varsam siz değerlisiniz. Ben varsam siz rahmete nail olursunuz. Ben varsam merhamet ve vicdanınız sizinle konuşur.
Bazen mazluma eşlik ederim, bazen bir anneye. Bazen zenginler çağırır, beni bazen fakirler. Ben kimseye küsmem, zalime bile. Yeter ki çağırsın beni, yeter ki isteyip yüreğini açsın bana. Yeter ki gel desin.
Ben
gözyaşıyım.

Hemen gözlerinde biterim. Bensiz yapamazsınız. Nasıl ki toprağın bağrına ekilmiş bir tohum, gökyü-zünün ağlamasına ihtiyaç duyarsa, kalbinizdeki sevda ağacı da beni ister. Pınar olur, beslerim ben onu.
Merhamet benle başlar. Sevda benimle hayat bulur. Kalpler benimle büyür. Hayat benimle güzeldir. Peygamberler bile vazgeçmedi benden. Ben onların mirasıyım. Kıymetimin farkına varın ve çağırın beni.
Unutmayın, ben
gözyaşıyım

Biraz olsun huzura kavuşmak için
gözyaşı vazgeçilmez bir güzellikse eğer; yüreğimizde saklı kalmış ne varsa apaçık bırakalım
gözyaşlarını. O anlatsın suçlarını, sevdalarını. Yüreğinde saklayamayız ki.

Gözümüzden
yaş akmasa, divane olduğumuz gecelerde yürek neye dayanabilir ki?

Bir damla
gözyaşı, yüreğini, duygularını yaşatmaktır.

Kararan, çıkmazda olan sözlerini bırak, bir damla gözyaşına


Alıntı