Gönülleri Sevmek Ulaşmak Olsun Muradımız Hayalimiz-1

  • Konuyu başlatan kulmehmet
  • Başlangıç tarihi
kulmehmet

kulmehmet

Deneyimli Üye
Kademeli


Yürümek mi önemlidir? Yürümeden önce düşünmek sonra yürümek mi önemlidir? Yoksa yola çıktıktan sonra yolun durumuna göre düşünmek ve bukalemun gibi uyum sağlamak mı? Hangisi marifettir? En güzeli yola çıkmadan aklıselim izan ve şuurla düşünerek yola çıkmak değil midir en doğrusu? Yüceler yücesi Allah c.c. teslimiyetle Allah’ın Nur Kur’an’ına Nur Resule iman ederek bunlar ile arif olmak ve yola çıkmak en güzelidir ve bulunmaz bir hazinedir derim, bilmem acaba yanlış mı düşünüyorum acaba?
İnsanların çilesine talip olmak onların dertleri ile uğraşmak hemhal olmak inanın insanlığın gereğidir lakin bunu yapan ecdat Osmanlı imparatorluğunun çöküşünden sonra düşünen ve yapmak için yola çıkan insanlar bitti gitti. Bunu düşünmeyi bırakın aklına getirecek olan bir Allah’ın kulu var ise oda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası kalmadı desem, belki siyaset yaptığımı düşüneceksiniz ama siyasetle hiç alakası yok. İşte Suriye de zulümden kaçarak gelenlere kapılarımızı açarak onları bu zulümden kurtarmak, Filistin’de ki kardeşlerimizin acısına ortak olmak için uğraşan başka bir devlet ve devlet adamı var ise söyleyin yoktur.


Bu yapılan yardımları kucaklaşmayı dünyanın esiri olmuş birçok insan gereksiz ve faydasız görmeye devam etmektedir ve devam da edecektir. Bakış açısı izan idrak ve şuurla bakıp yaşamayınca her şeyi zaten insan gereksiz görecek mana anlam ve hayatın insan gönlünün sırrına elbette ki bu sırra vakıf olmayacak ve ulaşamayacaktır. Hakkı bilenlerin yanına uğrayarak hakkı bilmek öğrenmek adına o kadar korkak yaklaşıyoruz ki, neden mi sahaları öylesine ajanlar din düşmanları sarmış ve bizlere din ile alakası olmayan o kadar yanlışları öğretmişler ki bunları temizlemeden, gerçek hakkın emirlerini öğrenmemiz mümkünde olmayacaktır. Bugün görünüşü sözü güzel olan yaklaşarak birkaç tatlı söz ile hak ve hakikatten haberi olmayan insanları etkisi altına alarak ne kadar İslam’la alakası olmayanları kusuyor ki bunu anlayana kadar belki bir ömür geçiyor ve bitiyor. Bunu anlatacak insanlar çıkmayınca gönlünü ömrünü insanlığa adamayınca haliyle cahil kalmamız kaçınılmaz oluyor.

Yok, mu şöyle meydana çıkacak ey gönüller canlar canların canları hepinize merhaba, bırakın dünya telaşını, birbirilerinize neden sarılmıyorsunuz onun telaşını sancısını yaşayın diyecek olan çıkar mı acaba ? Hem dünyanızı hem gönülleriniz hem de ahiretinizi inşa edin diyecek, yoksa hep hayallerde mi kalacak, Yüce Allah kuluna hayal ettirdiğini mutlaka yaşatırmış. Yok, mu gönül yıkık gönül mihrabımıza gülümseyerek çıkacak ve onu cennet kokan güllerle gül ekecek ve elimizi gönül kapımıza uzattırarak, açın gönül kapılarınızı birbirinize, böylesine cennet kokan gülleri iman ederek yetiştirin diyecek olan çıkar mı Sadakallahül azim, Allah c.c. bilir en doğrusunu güzelini… Belki de bu darbe ve kalkışma ile Şer olanda hayır vardır ayetinin gönüllerimize yeniden nazil olmasının ve birlik ve kardeşliğimizin deryasında bu hayalim hayalimiz gerçekleşe bilir…

Merhabalar olsun hoş geldiniz diyelim Nur Kur’an Nur Resul imanla gelen irfan meclisinin canlarına, gönüldeki sızıları hissederek gelen canların canları hoş geldiniz cennet gülüş ile geldiniz gönüllerimize, cananın gönül güllerini kuruttuk nasıl sulayacağımızı yeniden cananımızı bize gülümseyen canan yapmaya gelen siz ilim irfan gönül meclisinin canları âşıkları sizlerde merhabalar hoş geldiniz gelişinizle canlara canlılık huzur getirdiniz Yüce Rahmandan…
İnsan insanlık için hayallere dalması en güzel hayallerden olsa gerek, kişi kendisi için istedikten sonra onun pek tadı tuzu olmuyor, ölümlü dünyada tüm canlar için istemedikten sonra istemenin de ismi değişiyor, hep bana hep bana lakin hep sana da niye sana neden niçin sana önce ver cevabını? Açıkla aç gözlülüğün nedenini, mezar da onlarla hayat devam ediyorsa tamam ama ölümden sonra tüm mal geride kalıyor, faydası olmuyor ölümden önce gönderilmedi isen sen ahirete… Gönülleri sevmek ulaşmak olsun muradımız hayalimiz, muhabbet ehli ile hakkı arayıp bulmak olsun hayalimiz muradımız, gönüllere sevgi ile ulaşamadık tan sonra diğer ulaşmalar pek samimi ve sıcak olmuyor. İsterseniz daha uzun olmadan konu buradan keselim, ikinci bölümde devam edelim izin verirseniz, Selam ve dua muhabbetle hayali canlar insanlara ulaşmak olanlardan gönülleri sevenlerden olmak hakka varanlardan olmak dileğimle. Allah c.c. emanetsiniz kardeşlerim.
Mehmet Aluç ©Kul Mehmet
 

Üst