Gizli nikah kıydırmak caiz mi?

  • Konuyu başlatan Misafir Sorusu
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir Sorusu

Ziyaretçi
Ben kız arkadaşımla gizli dini nikah yapmak istiyorum. Çünkü ben sözleşmeli erim babama söyledim daha erken 3 yıl nişanlı kalınmaz dedi ve biz her buluştuğumuzda haram işliyoruz ve bu beni rahatsız ediyor. Buluşmadan da yapamıyoruz bu konuyu çok araştırdım ve hanefi mezhebinde caiz olduğunu öğrendim ama kız için kötü sonuçlar doğurabileceği için uygun görülmüyor ama ben asker olduğum için haftada 1 gün görüşebiliyoruz vede bunun için cinsel bir birlikteliğimiz söz konusu bile olamaz lütfen soruma açık bir cevap verir misiniz?
 

SETR

SETR

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Evet, tek ve tenha yerlerde iki yabancının göz göze, yüz yüze gelmesi, cinsel öfkenin yavaş yavaş kabarmasına zemin teşkil etmesi demektir. Önce masumca sohbetler, sonra el tutuşup tokalaşmalar, derken bir zaman gelir ki cinsel öfkenin kabarmış dalgaları tarafları sürükleyip götürmeye başlar. Olmayacak şeyleri olur hale getirmeye bile yönelirler. Tıpkı telefondaki kızcağızın çare arayışları gibi.

Bir kızcağız telefonun öbür ucundan soruyordu:

– Okuldaki arkadaşımla gizli dini nikah yapmak istiyoruz, ne dersiniz?

Tepkili cevabım sert oldu herhalde.

– Ben, intiharın her türlüsüne karşıyım. Hayatının baharında bir genç kızın ailesinden habersiz gizli nikahla hayatını baştan riske sokması, büyük ihtimalle bir intihar gibidir. Erkek için aynı derecede olmasa da kız için sonuç bundan başkası değildir, dedim...

– Çaresi yok mu bunun, diye üsteledi kızcağız.

– Var, hem de çok kolay, dedim.

Heyecanlandı:

– Lütfen onu söyleyin hemen.

– Resmi nikahla evlenmek. Böylece kendini ve aileni büyük bir yıkıma uğramaktan kurtarmak.

https://www.kunfeyekun.org/forum/kf/evlilik-oncesi-sevgili-olarak-tanisma-amacli-gorusmek-caiz-mi.40711/
 

Üst