Giy Eski Ayakkabılarını Ali Teravihe Gidelim..

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
cocuklar1.jpgGiy eski ayakkabılarını Ali teravihe gidelim. Müezzinle birlikte SALLUALAMUHAMMED diyelim annemlerde duysun.

Aklın sadece namazda olsun dedi babam ama birazı namazda, birazı ayakkabıda, birazı çıkışda bekleyen lokumda birazı işte boşlukda..

Hadi başladı teravih secdelere inerken bırakalım bedenlerimizi, dizlerimizin sesi camide yankılansın annemlerde duysun.

Bakalım bu defa vitir namazının son rekatında hoca Allahuekber diyince kimler gidecek rukuya, babam sağa sola bakma demişti namaz kılarken bakmıyordum, yinede görüyordum önümde-arkamda , sağımda ve solumda şaşıranları.

Gülmeyerek tutuyorsamda abdestimi, namazımı heralde bozuyorum. Ama olsundu Allah kabul ederdi, çocuktuk daha Ali, Allah bize anne babamızdan daha şefkatli değil miydi? Bozulsundu namazım babam duymasın sır kalsın bir Allah bilsin bir ben. Peki ya şeytan?

Bu gece Kadir gecesi Ali, bu gece kandil. Hemen çıkmak yok öyle, herkesle kandilleşmek için hadi sıraya gir. Senin dandik ayakkabına mı kaldı oğlum hırsızlar hadi gel sıraya.

Hatırladın mı Ali geçen kandilde Ahmet amca hocanın yanındaydı, ondan önce sıraya girmiştikde nasıl çekiştirmişti bizi. Şimdi onunda kandili mübarek olsun. Mekanı cennet olsun diyorlar ama o bizi itmişdi.

İtsindi Allah onuda affeder. Hem yaşlananlar çocukluğuna dönmüyorlar mıymış? O bizdende küçükdü o halde.

Bak duruyor ayakkabıların, benimkilerde. Giy eski hatıralarını üzerine, üzerine gelmeden yarınlar. Dünün üzerine, günün üzerine batışını hatırla.. Bir gün ölüm seni çağırdığında yine eski ayakkabılarını giy öyle git ona..

Selman Urluca
 
Üst