Filistinlilerin Feryadı

  • Konuyu başlatan Ze'Mahşer
  • Başlangıç tarihi
Z

Ze'Mahşer

Ziyaretçi
Bir âyete göre “Allah, bütün varlık alemlerinde zerre kadar zulme razı değildir (3/108). Müslümanların misyonu, yeryüzünden zulmü kaldırmak, adaleti hakim kılmaktır. Cihadın da nihai amacı budur.

İsrail'in Filistin'de yaptığı hukuk, ahlak ve vicdana sığmayan faaliyetlerini tasvip edebilmek için insanın, insanlıktan çıkması gerekir.

Dünyanın bütün ülkeleri ve halkları, içlerinde Filistin halkının da bulunduğu bütün mazlum halkların yanında yer alıp zulme son vermedikçe olup bitenden sorumludurlar.


İşte size Filistin'den bir mektup daha:

“…Gazze'deki durum bu sefer daha vahim ve daha tehlikeli. Geçen sefer insanlar öldürme ile tehdit ediliyordu bu sefer insanlar öldürülüyor, insanlık öldürülüyor, çocuklar yanıp kül oluyor.
10 günlük bir çocuk babasının uzun zamandır beklediği ilk erkek çocuğu… Hatta camideki cemaate tatlı dağıtmış ve eve dönmüş, döner dönmez eve 3 tane dinsiz, gâvur füze inmiş ve evi yerle bir etti. İçindeki adam, çocuğu, 2 tane ablası şehit yükseldi (düşmedi) ...

Hayrettin Abi, o kadar vahşi bir durum ki, anlatılamaz ...
Bu mektubumu yazmadan hemen öncesi bir cami bombalandı, içinden 6 şehit ve 16 yaralı çıktı. Onlarca ev yıkıldı ve yerle bir oldu.
Ambulanslara ateş açıldı, içindeki acil yardım ekibinden birisi şehit oldu. Şehitler çoooook, ama çoook. 18 saat içerisinde 62 şehit verdik ve 150 yaralımız var.

Bize diyorlar ki siz füze atıyorsunuz onun için sizi öldürüyorlar.

Ben diyorum ki, biz bugün ya da dün başlamadık bu eziyyeti çekmeye, bu zulmü görmeye, biz 1948 işgalinden bu yana her zaman ve her gün bu zulmü gördük ve özellikle son 5 yılda beş bine yakın şehit verdik ..
ve bunun için biz şerefli ve izzetli bir halk olarak elimizden geleni yaptık ve kendimizi savunmaya çalıştık ve ben eminim siz sevdiğim Türk halkı olarak bizim gördüklerimizi görseydiniz aynısının yapacaktınız.

Hatta ABD başı olan zalim BUSH bile dedi ki “Benim topraklarım işgal altında olursa ben de silahı alıp direnirim”.

Sevgili Hayrettin bey, biz sevgili Türk halkından yanımızda olmasını temenni ediyoruz; bu halk her zaman nerede mazlum bir Müslüman gördüyse onun yanında olmuştur.

Çeçenistan, Bosna ve Hersek, Afganistan, Doğu Türkistan ve hatta Filistin…

Ve bugün sizi çağırıyorum, lütfen bizim feryadımızı duydunuz mu?

Bu kadar ölüm yetiyor mu?

Yoksa bu kadar daha ölmesi lazim ki duyabilmeniz için…

Biz dünyanın en acımasız ve merhametsiz işgalinin ateşi altında kaldık. Gazze'nin nüfusu 1.5 milyon ve alanı 365 Km. kare ve dünyanın askeri yönden 5. devletin işgali altında kalmış.

Onun için lütfen sesimizi dünyaya ulaştırın ve Türkiye'nin İsrail ile olan ilişkisini kullanarak bize karşı uygulanan bu soykırıma dur desin, yoksa bu ilişkiyi kessin …


Hayrettin Karaman
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
tüm dünya duydu yapılan zulme hıristiyanlar bile yapılanlara dur demeye çalışıyorlar
...nedir vurdum duymazlığı ...nedir arkalarındaki güç anlamıyorum

:agla::agla:
 

Zeynebül-Kübra

KF Ailesinden
Özel Üye
tüm dünya duydu yapılan zulme hıristiyanlar bile yapılanlara dur demeye çalışıyorlar
...nedir vurdum duymazlığı ...nedir arkalarındaki güç anlamıyorum

:agla::agla:

Allah büyük!Elbet bunların acısını çekecekler.Bu kadar insan onlardan bunun hesaını soracak.Bu dunyada olmasa bile elbet o gunler de gelir
 
Üst