Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamün aleyke ya RasulAllah

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye


Resul-ü Ekrem (sav) büyük hayırların, yümünlerin, bereketlerin temelinde bir nüve gibidir.O size, doğru yolu gösteren,dosdoğru çığırı açan, sırat-ı müstakîme delalet eden yanılmaz, yanıltmaz bir rehber, bir müktedâ-yı küll'dür.

Bu nurlu yolda, insanları zulmetten nura çıkarmaya vesile olan O Zât'a, bu nurlu yolda yürüyen herkesin sevabından bir hisse verilecektir. " essebebu kel fail " sırrınca ümmetinin işlediği hasenâtın bir misli O'nun defterine kaydedilecektir.

Makam-ı Mahmud'un Sâhibi olan Resulü Ekrem'in(s.a.v) vefatiyle defteri kapanmayacak, yığın yığın hasenât, sâlih amel devamlı O'nun defterine kaydolacak; makamı büyüdükçe büyüyecek, salahiyet sınırları genişledikçe genişleyecek -ve İnşallah- hergün, ümmetinden daha geniş kitlelere şefaat etme hakkını kazanacaktır.,Binaenaleyh, bu meseleye değişik iki zaviyede ele almak icabeder:

Birincisi, bizler Resul-ü Ekrem'e (S.A.V) salâtü selâm okumakla, ahd-ü peymanımızı yeniliyor ümmet olma isteği ile kendisine müracaat ediyoruz. Yani "Seni andık, seni düşündük; Hakkın senin kadrini yüceltmesi için dua ve dilekte bulunduk" diyor ve dehalet ediyoruz. İşin bu yönüyle bizim dualarımız, "Makam-ı Mahmud'un" Sâhibinin (S.A.V) makamını yükseltmesi niyetiyle yapıldığından, O'nun (S.A.V) şefaat dairesi genişlemiş oluyor. Böylece daha çok kimseler o şefaat dairesinden istifade edebiliyorlar.

İkincisi, bir kişinin Peygamberimizin (S.A.V) hakkında, O'nun kadir ve kıymetinin yükselmesi istikametinde yapacağı dua, kendisinin, O'nun himâyesi altına girmesine vesile olması içindir. Böylece, o kişi hakkında şefaat dairesi vüs'at kazanmış oluyor. Binaenaleyh, salâtü selâma Efendimizden (S.A.V) daha çok ona biz muhtaç bulunuyoruz.

Müracaatımızla mevcudiyetini, büyüklüğünü kabullenmiş ve küçüklüğümüzü, hiçliğimizi ilan etmiş oluyoruz. Devletini büyük tanıyıp yardım için ona müracaat eden kimse gibi, biz de, aczimiz ve fakrımızla beraber, şiddetli ve çok büyük bir günün endişesiyle şimdiden sarsılmışlık içinde, melce ve menca olarak Resul-ü Ekrem'e (S.A.V) dehâlet ediyor, arz-ı ihtiyaç ve arz-ı halde de bulunuyoruz.

Cenab-ı Hak Şefâat-ı Uzmâ Sahibi Muhammed (S.A.V)'ın şefaatına bizi mazhar eylesinBu işin beşaretini de arzedeyim.Deniliyor ki,her Peygamberin kendi ümmetine verdiği birşey vardır. Efendimiz (s.a.v) buyurmuştur ki: "Ben, ümmetime vereceğimi, Ahirete sakladım. O da şefaatımdır."
Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamün aleyke ya Rasulallah
Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamün aleyke ya Habiballah
Elfü elfi selatinve elfü elfi selamün aleyke ya Emine vahyillah
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
salavat1.jpg


salavat2.jpg
 

zeyd

KF Ailesinden
Özel Üye
Allah ebeden razı olsun hocam ne diyeyim bilmiyorum

KEŞKE HER GÜN ÇEKENLERDEN OLURUZ BİR ARA HER GÜN SABAH NAMAZLARINDA OIKUMAYA GAYRET EDİYORDUM AMA ŞU SIRALAR GEVŞEKLİK OLDU BİRAZ İNŞAALLAH BU EKLEME BİZİ TETİKLERDE BARİ 2 GÜNDE BİR OKUYANLARDAN OLURUZ SELAM VE DUA İLE ALLAHA EMANET OLUN
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye

amin RABBİM cümlemizden razı olsun inşeALLAH

Hocam İnşeALLAH hergün okumayı vird edininirsek ne güzel olur

dualar kimler için hocam, biz aciz kullAr için,
RABBİM gaflete düşürmesin
RABIMIZA layık kullar PEYGAMBER aleyhisselatu vesselam efendimize layık ümmet olabilmek
için dua edelim, inşeALLAH
amin amin amin ecmain
 

RuGaYYe

Tecrübeli
Allah razı oLsun ablam..Bir çok şeyi yeni yeni öğreniyorum bunuda öğrenmiş oLdum inş. devamLı okurum..:33439:
 

zeyd

KF Ailesinden
Özel Üye
Allah razı oLsun ablam..Bir çok şeyi yeni yeni öğreniyorum bunuda öğrenmiş oLdum inş. devamLı okurum..:33439:


MAŞAALLAH
BAREKALLAH
SÜBHANALLAH

ALLAH HARCADIĞIN HER BİR ZAMANA KARŞILIK MİSLİ MİSLİ SEVAP YAZSIN HOCAM :33439::33439::33439::33439:
 

sevde34

Kıdemli Üye
Kademeli
Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamün aleyke ya Rasulallah
Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamün aleyke ya Habiballah
Elfü elfi selatinve elfü elfi selamün aleyke ya Emine vahyillah
Allah razı olsun kardeşim inşaallah devamlı okuyanlardan olalım
 
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
Rabbim her ikinizdende razı olsun inşaAllah.:33439:
 
Üst