Dönere Dikkat

sultan_mehmet

© ◄ كُن فَيَكُونُ ►
Yönetici
Forum Administrator
doner-757987.jpg


Hepimiz yiyoruzdur...


İngiltere�e yapılan araştırma, 1 porsiyon dönerli sandviçin, 1 şarap bardağı dolusu sıvı yağa aynı kızartma yağı içerdiğini ortaya koydu.

Araştırmada buna ilave olarak, haftada 2 kez döner gibi yağlı yiyeceklerle beslenen 1 kişide on sene içinde yürek krizinin meydana gelebileceği kaydedildi.

İngiliz Portsmouth Hastaneler Birliği Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi Denise Thomas, döner kebap, pizza ve cips türü gibi hazır yiyeceklerin en sağlıksız yiyecekler olduğunu kaydetti.

Bir döner kebap sandviçin 111 gram yağ içerdiğini, bunun da günlük gereksinimin 2 misline aynı olduğunu ifade eden Thomas, �ğer döner kebap 400 gram ise bu da yemeğin dörtte birinin yağ olduğu demektir. Bu yağın bazıları da doymuş yağdır. Yani kolesterolünüzü artırır ve sonuçta damarlarınızı tıkar�dedi. Beslenme ve Diyet Uzmanı Thomas, �aftada 2 defa dönerli sandviç yerseniz yürek hastalıklarına davetiye çıkarmış olursunuz�dedi. Thomas, mesele çıkmaması için daha epey meyve ve bitkisel yiyeceklerle beslenme tavsiyesinde bulundu. Bu arada Yemek Standartları Ajansı, bu çeşit yiyecklerin üzerine al işaret konulması ve yağ oranlarının da yazılmasını istedi.
 
Son düzenleme:

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Her ne kadar dikkat etmeye çalışsak da, kendini yedirtiyor ama,:pppp:
ramazan ayında da bu konuyu iftardan sonra güncellesek daha iyi olurdu sanki.
:anlastık::bayıl:
 
Üst