Celaleddin Ada Sanat Hayatına Veda Etti.

  • Konbuyu başlatan AhDe_VeFaLi
  • Başlangıç tarihi
A

AhDe_VeFaLi

Ziyaretçi
#1
Esselamun aleyküm ve rahmetullah arkadaşlar.

____21 Aralık 2008 tarihinde Ankara Kocatepe Kültür Merkezinde konser veren Celaleddin Ada birbirinden güzel ilahileriyle dinleyenleri mest etti. Sanatçı kadroyu çoğalttık bir daha ki sefere 7 kişi geleceğiz diyerek ümit vari konuşmalar sergilemişti.
____Bir kıssasının arkasından "Söyleyecek çok şey varda hepsini söylersem beni içeri atarlar,içeri atarlarsa sanatçı kariyerim biter sanatçı kariyerim biterse aç kalırım." diyen Ada programının sonunda sanat hayatını bırakacağını,bu konserin son konseri olduğunu belirtti.
____Bu zamana kadar 600 eser yazdığını, "Yunus amcam gibi adamamım" sözleriyle tamamladı. Sanatçı vefasızlıktan yakınıyordu. Sanat hayatının devam etmesi için Peygamber efendimizi (s.a.v.) rüyasında görmeyi bekleyeceğini belirtti.
Bu yazıyı yazma gereği duydum çünki sanatçı söylediklerinin dilden dile gezmesini istiyor,umarız hakkında hayırlısı olur.____Belki yeri değil ama yinede belirtmek istiyorum,Allah zulcelal'e yapılan duayı avuç açmak yerine alkışlayarak karşılayan bir milletin içinde yaşıyoruz Yazık halimize çok yazık,Rabbim Hıdayetini üzerimizden eksik eyleme.

____-Selam ve dua ile...{AhDe_VeFaLı}
 
D

dünya-sürgünü

Yeni Üye
Üye
#9
celaleddin abi yeni albüm cıkardı ve konserlerine devam etmekte nasıl oluyo anlamadım kaynak nerden acaba aslı astarı varmı
 

Benzer konular

Üst