Bu Çark Nereye Kadar Döner Bilinmez Ama Durum İçler Acısı

Mukeka

Düzenleyici
Moderator
Özel Üye
Diyanetin acizliği: Erkek cemaatin gelmediği camiye kadınları çağırmak

diyanet-kadin.jpg


Camiler haftası oluyor. Ne anlatıyorlar camiler haftasında? Caminin misyonu. Caminin sadece namaz kılınan bir yer olmadığı, bir eğitim yeri olduğu, toplumun buradan olgunlaşacağı vs… her sene aynı şeyler tekrarlanıyor.
Peki, neden hiç cemaatle namazın önemi anlatılmıyor? Neden bu konudaki hadisler devamlı tekrarlanmıyor? Cemaatle kılınan namazın, camiye gitmek için atılan her adımın, cemaatle yapılan duanın fazileti, tek kılmanın tehlikesi neden vurgulanmıyor?
Bir tezat yok mu sizce?
Siz hiç hutbede cemaatle namaz kılmanın, camiye ilk girmenin ve son çıkmanın faziletini, bu konudaki hadis ve kıssaları duydunuz mu?
Yok..
Camiye asıl mükellef olan erkekleri teşvik etmiyorsunuz ama kadınların gelmesi için toplantılarda, ekran önünde bas bas bağırıyorsunuz.
Nedir bu? Ne yapmaya çalışıyorsunuz?
Batıdan ithal edilen feminizm dalgasına bu kadar mı kapıldınız?
Yazık etmeyin! Önce 3500 TL maaş alıp yatan imamları ikaz edin, eğitin, çalıştırın. Camisine cemaat çekemeyen, mahallesi dolu olup camisi boş olan yani yatan imamları uzaklaştırın. İlim, eğitim faaliyetleri yapan, gençleri çocukları camiye çeken, cemaatini artıran imamları da taltif edip değerlendirin.
Tekrar ediyoruz, asıl mükellef olan erkek cemaatle camileri doldurmadığınız müddetçe kadınları çağırmanız beyhude ve saçma bir çabadır…
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst