De ki bir sofrada kaç kişi doyar, üç mü, beş mi? Meğer yok, sayıyla değilmiş bu işler. Kimi sofra var, kanaatkâr kırk adamı doyurur. Kimi adam da var, kırk kişinin doyduğu o sofrayı siler süpürür de, yine “ben doymadım, açım aç!” diye tutturur… Allah, dedim, Allah her helâl sofraya; “bismillah” diyerek oturacak, “elhamdülillah” diyerek kalkacak, imanlı ve doyumlu adamlar lûtfede.
…
Neslihan Nur Türk
![ehamdc3bclillah.jpg](/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fumuthuzmeleri.files.wordpress.com%2F2011%2F03%2Fehamdc3bclillah.jpg%3Fw%3D486%26h%3D467&hash=1c4fe1bd46b28b01c7faaf2c9266ab78)