Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak

  • Konuyu başlatan Ze'Mahşer
  • Başlangıç tarihi
Z

Ze'Mahşer

Ziyaretçi
"Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesiyle, 1 milyon kişiye Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) eğitimi verilecek.

Proje, Türkiye Vodafone Vakfı (TVV), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Habitat İçin Gençlik Derneği’nce yürütülecek.

Türkiye’nin 5 Yıllık Kalkınma Planı’nda da yer alan "bilişimde sayısal uçurumun giderilmesi" hedefine destek sağlayacak proje, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı durumdaki gençlerin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki kapasitelerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Yerel Gündem 21 (YG-21) Programı dahilinde kurulmuş yerel gençlik platformları ve gönüllü eğitmenlerin işbirliğiyle gerçekleştirilecek ve 1 milyon gence ECDL eğitimi verilecek proje ile öncelikli olarak genç kızların ve diğer dezavantajlı genç grupların eğitimi hedefleniyor.

-WEB PORTALINDAN DA EĞİTİM İMKANI-

Proje kapsamında ECDL eğitimi, "www.bilgitoplumu.net" web portalından ücretsiz olarak da alınabilecek. Eğitimler sonunda başarılı öğrencilere bilgi teknolojilerinin çeşitli alanlarında uzmanlaşma şansı verilecek.

Web portalından eğitimlerini başarıyla tamamlayan 100 kişi, Netron Bilişim Akademisi’nin sistem, yazılım, network, web-grafik, güvenlik, muhasebe, MS Office gibi ileri düzey program eğitimlerinden ücretsiz yararlanacak.

Yaklaşık 6 aydır aktif durumda olan portala yüzde 51’ini kadınların oluşturduğu 70 bine yakın genç üye oldu.
 
Üst