Ben Bir Ahir Zaman Genciyim

MuHaCiR

KF Ailesinden
Özel Üye
Bir ateşe düştüm yakıyor ama öldürmüyor. Bir an olsun eksik olmuyor sancısı anlaşılmazlığın. Ne olanlar beni anlıyor , ne de ben olanları. Neden acaba diye soracak birilerini arıyorum. Bütün adresler bende, bense çaresiz bir yüreğin feryadında bitiyorum.

Âhir zaman genciyim ben, ayaklarım kilometrelerce yol yorgunlugunda, gözlerim kurtuluşa hasret. Minareden gelecek bir "hayyealelfelah" nabzındayım şimdi. Ama neden, neden sokaklar bu kadar garip bana, neden camiler utangac ve neden kiliseler bu kadar magrur ? Düşüyor muyuz yoksa, yada düştük mü pençesine şeytani tuzakların. Ayakta kalan yok mu, hala savaşan yiğitler yok mu meydanda.Oysa en fazla yetmiş yıllık bir hayatı omuzlayabilecegimi sanıyordum. Şimdi yaşadığım her dakikaya bir yetmiş yıl daha ekleniyor. Ve biraz daha çabuk çöküyor omuzlarım. Vapurdayken dalgaları ben karşılıyorum sanki, trendeyken rayları tırnaklarım yalıyor bir bir…


Üşüdüğüm zaman hiç ısınmayacakmış gibi içim ve yandığı zaman sanki hiç sönmeyecek gibi ateş…


Âhir zaman genciyim ben, bazen dağlara vurasım gelir başımı. Bu şehri terkedesim ve ispatlamak için uğraşasım bu dünyadan biri olmadığımı. Yüreğime değiyor acısı aldatılmışlığın. Anneme yalvarıyorum dışarıya salmaması için beni. Ve babam gibi ayakta durmayı hayal ediyorum bir gün. Sımsıkı, dimdik ayakta olmayı, herşeye rağmen herşeye karşı ayakta olmayı… hayal ediyorum…Ahir zaman genciyim ben, ne olursa olsun duaya seccade sermiş dudaklarım var. Yalanların ortasında, dikenlerin acısını tada tada eriyorum muradıma. Ölüyorum belki ama elbette değil bir hiç uğruna. Çırpınıyorum yavru bir ceylan misali düşmüşçesine aslanın ağzına. Son bir hamle, son bir umut, ya beni al yanına ya da iyice geçirsin dişlerini aslan boynuma, bilekleri iyice kavrasın bedenimi. Kanımın aktıgını göre göre can vereyim ama isyana tâbi tek kelime çıkmasın agzımdan. Çünkü zaman âhir zaman, bense çoktan kabul ettim acı bir ölümü değişmeye bu ölümden beter varlığa, varoluşa…


Çünkü hiçbir şey kolay değil, zaman ahir zaman bense bu zamanın içine elinde pimi çekilmiş bomba ile gönderilmiş acemi bir asker.
Ben bir âhir zaman genciyim…
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
Çünkü hiçbir şey kolay değil, zaman ahir zaman bense bu zamanın içine elinde pimi çekilmiş bomba ile gönderilmiş acemi bir asker.
:agla::agla::agla::agla:
 
T

Takva

Ziyaretçi
Her kelimesi içimdeki feryattı sanki,
Allahumme acilli veliyyikel ferec...

:agla::agla::agla::agla:

Allah razı olsun emeğine sağlık abi
 

rumuzkederli

Deneyimli Üye
Kademeli
Çünkü hiçbir şey kolay değil, zaman ahir zaman bense bu zamanın içine elinde pimi çekilmiş bomba ile gönderilmiş acemi bir asker. esselamıaleykümverahmetullahiveberekatühü kardeşim bizler hepimiz ahir zaman askeri deyilmiyiz bir bomba üzerinde yaşıyoruz o bombada ney biliyormusun zamanımızın eğlencelerine fitnelerine ne bileyim bu ahir zamanda mevlamıza ters olan ne varsa hepsini isteyen NEFSİMİZ ALLAH azze ve celle bizleri göz açıp kapayıncaya kadar bile nefsimize bırakma AMİN İNŞALLAH AHİR ZAMAN PEYGAMBERİMİZE SAV LAYIK ÜMMETLER OLABİLİRİZ ÜMMETİM GİRMEZSE BEN GİRMEM DEDİĞİ ÜMMETLERDEN OLMAYI NASİP EYLESİN MEVLAM CÜMLEMİZE.
 

Mu@YMe

Vip Üye
Özel Üye
:agla::agla::agla:
RABBİM yolu açık eylesin ,meşakkatli yolları bir çırpıda geçesin
Kuranı Kerim rehberin,
Peygamberimiz Aleyhisselatu Vesselam efendimiz şefaatçin
Ashabı yoldaşın olsun kardeşim
EN GÜZELE EMANETSİN İNŞEALLAH​
 

out of whack

© ◄ Ayarsız..! ►
Forum Administrator
Çünkü hiçbir şey kolay değil, zaman ahir zaman bense bu zamanın içine elinde pimi çekilmiş bomba ile gönderilmiş acemi bir asker.

Ahir zamanın mücahid ve mücahidelerine selam olsun...
 
Üst