Başka kadinla aldatilan eşine beddua ederse ne olur?

mss

Misafir Soru Sistemi
Kocası tarafından başka kadinla aldatilmak
Hayırlı günler eşimin tel defalarca başka bi kadından gelmiş ve gonderilmis msj yakaladim gorusmuyom yazmiyom diye yeminler ediyor bende dua ederken yine yazarsa gorusurse eve donmesi nasip olmasin diye dua ettim hukmu nedir ama canimi cok acitiyor ve o kadin yuzunden şiddetli dayak yiyom Allah razı olsun
 

KaraHilal

Çalışkan Üye
Aldatılma tarihin ilk dönemlerinden bu tarafa yaşayan sosyolojik bir hastalıktır. Bu hastalık sağlıklı gelişememiş ruhlara bulaşır. Önce bulaştığı bireyin sonra eşinin, sonra çocuklarının kişiliğini ve ruh yapısını bozar.

Bu hastalık ile mücadele etmenin yegane iki yolu vardır:

1. Doğru ve güzel bir eğitim sistemi (din, ahlak, hukuk, doğa şartları, sosyal şart, teknolojik gelişim, tefekkür),

2. Bilinçli ve düzenli psikolojik danışmanlık desteği (Özellikle büyük aile yapısını terk edip, küçük aile yapısına geçtiğimiz günden bu tarafa en elzem konulardan biridir; yüzlerce yıl tekke ve zaviyelerle desteklenen toplumumuzda bunların kapatılması ile oluşan boşluk maalesef doldurulamamıştır)

Aldatılma sürecinde aldatılan kişi öncelikle olmak üzere, eşlerin mutlak psikolojik destek alması; sorunun çözümünde önem kazanmaktadır. Çünkü her insan ve her sorun aynı değildir. Sağlıklı güven ortamı eşlerin duygu ve düşünce aktarımlarına fırsat verecek; aldatan bireyin eksiğini görüp çıkış bulmasına, aldatılan bireyin kişisel gelişim için taktik ve teknik uygulama desteği bulmasına yardım eder.

Her şeyin doğrusunu, gerçek ilim sahibi ALLAH (C.C.) bilir.
 
Üst